Skip to main content

AccessTr.neT

access olmadan access çalıştırma

access olmadan access çalıştırma

Çözüldü #1
sayın alpeki hocamın aşağıdaki gibi bir konusu var konu kapalı onun için açmak zorunda kaldım hocam bi sorum olacak
office 2010 Access paketi yok kısıtlı sürüm yani sizin aşağıdaki uylamanızı aynen yaptım. ama çalışmadı
konuyu benmi yanlış anladım acaba uygulamayı 2003 office full de açıyor. Access olduğu için galiba bu konu hakkında yardım rica ediyorum,
saygılarımla.

1- Program Files\Zumrut içinde yer alan Ayarlar.Exe dosyasını masaüstüne Access dosyanızın yanına kopyalayın
2- Ayarlar.Exe dosyasını çalıştırın. Artık masaüstünde Ayarlar.ini isimli yeni bir dosya oluşmuş olması lazım.
3- Ayarlar.ini dosyasını açın.
4- Program Adı= kısmına eşittirden sonra kendi Access dosyanızın adını yazın.
5- VeriTur= yazan yerde iki değer kullanabilirsiniz. Eğer Access dosyanız MDB uzantılı ise 1, MDE uzantılı ise 0 (sıfır) yazmalısınız.
6- Adınız, telefonunuz vs. gibi bilgileri kendinize göre düzenleyin.
7- En alttaki ayarlar kısmı bu şekilde kalabilir.
8- Ayarlar.Exe ve Ayarlar.ini isimli dosyaların isimlerini istediğiniz gibi değiştirin. Mesela Siper.Exe ve Siper.ini yapabilirsiniz. Burada önemli olan şey şu : EXE dosyasının ismi ne ise ini dosyasının ismide aynı olmalıdır.
9- Artık elinizde 3 adet dosya var : Siper.Exe + Siper.ini + Access Dosyanız
10- Bu 3 dosyayı aynı klasörde olmak şartı ile istediğiniz bilgisayarda EXE dosyasına çift tıklayarak çalıştırabilirsiniz.
Çözüldü #2
Sayın osman06 konu gözümden kaçmış özür diliyorum. Access 2010 için düzenlenmemiş bir program olduğundan sadece MDB ve MDE uzantılı dosyalarda çalışmaktadır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task