Skip to main content

AccessTr.neT

Mükerrer kayıt engelleme hakkında

Mükerrer kayıt engelleme hakkında

Çözüldü #1
Formda yeni ürün girişine tıkladığımda yeni bir form açılmaktadır.Burada eğer ürün barkod nosu daha önce girilmiş ise uyarı versin istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
.rar MARKETİM.rar (Dosya Boyutu: 235,77 KB | İndirme Sayısı: 229)
orkuncan5, 16-04-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
YeniÜrün formunu tasarım görünümünde açın. Onay yazısı bulunan butonun tıklandığında kodu aşağıdaki gibi olacaktır:

Private Sub Komut109_Click()
On Error GoTo Err_Komut109_Click

varmi = DCount("BarkodNo", "TbStok", "BarkodNo='" & Me.BarkodNo & "'")

If varmi >= 1 Then

MsgBox "Bu barkod numarası daha önce sisteme kaydedilmiş lütfen kontrol ediniz.", vbCritical + vbOKOnly, "AccessTR.Net"
Me.BarkodNo.Undo

Else

DoCmd.Close

End If

Exit_Komut109_Click:
Exit Sub

Err_Komut109_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Komut109_Click

End Sub
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Teşekkür ederim Sayın Alpeki99 , pekala bu kodu yeni kayıt butonuna nasıl uyarlarım.Yani yeni kayıt butonuna tıkladığımdada uyarı vermesini nasıl sağlarım

Teşekkür ederim Sayın Alpeki99 , pekala bu kodu yeni kayıt butonuna nasıl uyarlarım.Yani yeni kayıt butonuna tıkladığımdada uyarı vermesini nasıl sağlarım
Çözüldü #4
Kodlar açık Lol balık almayın balık tutmayı öğrenin. Her kafanıza takılanı çekinmeden sorun yeterki öğrenmek isteyin 20 defa da sorsanız yanıt verir kodların ne işe yaradığını anlatırım. (Sınır 20 Img-grin )

NOT : Murat hocam ne market programı yapmışsın helal olsun Lol 40 türlü varyasyonu oldu piyasada sen bunu ticari dağıtsan Koç senin yanında kuzu kalırdı Lol
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
Hocam kodlar açık ve kolay ama bilmeyene zor geliyor
Çözüldü #6
(04/05/2011, 17:28)alpeki99 yazdı: Kodlar açık Lol balık almayın balık tutmayı öğrenin. Her kafanıza takılanı çekinmeden sorun yeterki öğrenmek isteyin 20 defa da sorsanız yanıt verir kodların ne işe yaradığını anlatırım. (Sınır 20 Img-grin )

NOT : Murat hocam ne market programı yapmışsın helal olsun Lol 40 türlü varyasyonu oldu piyasada sen bunu ticari dağıtsan Koç senin yanında kuzu kalırdı Lol

Bu Benim Accessde İlk Çalışmam Dediğim Zaman Millet Dalgamı Geçiyorsun DiyorRoflmaoRoflmao
Ama Kısmetse Bu Yaz Daha Prof.Yapıcam Ohmy Olacak
Application Engineer

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task