Skip to main content

AccessTr.neT

sorgudan en büyük değeri formda yazma

sorgudan en büyük değeri formda yazma

Çözüldü #1
form üzerindeki etiketin başlığına sorgu da elde ettiğim TOPLAM alanındaki en büyük değer olan 34 değerini nasıl yazabilirim.
.rar sorgudan en büyük değer alma.rar (Dosya Boyutu: 12,78 KB | İndirme Sayısı: 31)
afatsum75, 27-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
Örneğiniz 2007 mdb olmadığı için şu anda aöamıyorum ama bir tablodaki en büyük değeri almak için
Kod:
SELECT Max(Tablo1.deger) AS EnÇokdeğer
FROM Tablo1;

ifadesini kullanabilirsiniz. Ya da bir sorgu yapıp toplam alanında EnÇok seçilir. Bu sorgudan alacağınız veri de her zaman en yüksek değer olur. Burada alınacak olan sayı "deger", veri sorgulanan tablo ise "tablo1" olarak alındı. Siz kendinize göre düzenleyin.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
Sn mehmetdemiral hocamızın çözümüne alternatif olarak,
dmax("AlanAdı","TabloSorguAdı",[Kriter]) formülünü kullanabilirsiniz.

Kod:
me.EtiketAdı.caption=dmax("AlanAdı","TabloSorguAdı")
Saygılar, iyi çalışmalar.
Kod, formül vs bilmek önemlidir ama mantığını yürütebilmek, nerede ve nasıl kullanılacağını bilmek daha önemlidir.
Çözüldü #4
Img-grin) Dosyanın içeriğini görmeyince etiket üzerine aktarılacağını da bilemiyor insan. Teşekkürler Ayhan kardeş... Maalesef bu makineme Office 2010 kurmamıştım.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #5
Katkılarınız için teşekkürler değerli öğretenlerimiz..

İyi hafta sonları.. Sevgi ve saygılar..
Çözüldü #6
Icon_redface yok abi 2010u bi ara kullandım sonra vazgeçtim. 2003 bana daha pratik geldi.
Saygılar, iyi çalışmalar.
Kod, formül vs bilmek önemlidir ama mantığını yürütebilmek, nerede ve nasıl kullanılacağını bilmek daha önemlidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task