Skip to main content

AccessTr.neT

ilişkiler ve sorgu

mkirdok
mkirdok
3
1697

ilişkiler ve sorgu

merhaba arkadaşlar;benim çözmeye çalıştığım konu ekteki örnekte yolladığım tablolarda ilişkileri tam olarak yapamadım.2010 bayi cins bazı satışlarda bir müşterinin birden çok kaydı bulunmaktadır.bu verileri diğer tablolarda görmek istiyorum,ama nasıl yapacağımı çözemedim.ilişkileri tam olarak yapamadım sanırım bu konuda yardım ederseniz sevinirim.
.rar çalışma.rar (Dosya Boyutu: 104,49 KB | İndirme Sayısı: 32)
merhaba ben işyerimde bir veritabanı programı hazırlıyorum.bu vt.de sorgu konusunda biraz zayıfım.benim yapmaya çalışıtığım şey ekteki tablodan da görüleceği üzere "bayi aylık satışlara" aylık veri girdiğimde toplam hanesinde toplamı görmeye çalışıyorum ama nedense yapamadım.ilişkiler kısmında ise bayi 2010 satışlar daki bir müşterinin birden çok kaydı var bu kayıtları bayi aylık satışlarda da görmek istiyorum.bu konuda bana yardımcı olursanız memnun olurum....
.rar çalışma.rar (Dosya Boyutu: 85,28 KB | İndirme Sayısı: 7)
Sayın Mkirdok;
Bayilerinize hangi ay hangi üründen sattığınızı raporlamaya çalışmanıza rağmen sattığınız ürünleri satış tarihinizi hiç bir tablonuzda göremedim.
Benim önerim önce sadece bir tane müşteriler ve bir tanede satışlar tablonuz olsun ve satışlar tablonuzda kesinlikle satış tarihiniz olsun.
Ondan sonrası hangi yılın hangi ayında ne kadar ve hangi üründen satmış raporlamak en kolayı.
sayın moderatör;bayi aylık satışlar tablosuna cins bazını yerleştiremem.görmek istesiğimiz aylık satış ve toplamı.bu sebeble bayi aylık satışta ocak-aralık ayına kadarlık total satışı her ay gireceğimiz için toplam hanesinde görmek istiyorum.cins bazı zaten 2010 cins bazı satışlarda toplam satış görünüyor .dediğiniz gibi satış tarihini ve cins bazı girersem içinden çıkamam.(o kadar müşterinin sattığım ürünün satış tarihini girersem çok zaman kaybederim.buna gerek yok)kısaca bayi aylık satışlarda toplam hanesine ocak ayından aralık ayına kadarlık satışın toplamını görmek istiyom bir de bayi aylık satışlarda bir bayinin bir kaydı varken 2010 bayi satışlarda bayinin cins bazında birden çok kaydı bulunabiliyor.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task