Skip to main content

AccessTr.neT

Toplama Formül Sorunu

Toplama Formül Sorunu

Çözüldü #1
S.a. Arkadaşlar kolay gelsin. yıkama yağlama servisi için bi program yaptım. fakat sorunlarım var. teminat formunda müşterinin hesap bilgisinde Tutarı yani hesabını yazıyorum bir altında alınan tutar var oraya ne kadar vermişse yazıyorum onun altına eklenen tutar var o da daha sonra yaptığı borç eklemek için en altına kalan tutar var. şimdi benim sorunum bunların hepsini doldurduğumda 3. kez bir borç yapıldığında ekleyecek yer yok yada koysam saçmalık oluyor. bunun daha kısa yolunu arıyorum. ve bir birleri ile kombinasyonlu olmasını istiyorum bi türlü beceremedim. örnek ekliyorum şimdiden tşkr ederim.
.rar ÖRNEK.rar (Dosya Boyutu: 265,04 KB | İndirme Sayısı: 18)
+rep Access Paylaştıkca Güzeldir +rep
Çözüldü #2
Yaptığınız şey gösteriyor ki ticari programlar konusunda bilginiz yok. Keşke baştan bir araştırsaydınız. Bu işin mantığı böyle oluşmuyor. Kişi için bir kart açıldığında bir de işlemler tablosu oluşturup bu kişi ile ilişkilendirirsiniz. Artık yapılan her işlemde bu tabloya bu kişiyle alakalı işlemler girilir. Siz tek bir formdan bu işi yapamazsınız. Eklenecek işler üçüncü de olur beşinci de olur. Her işi kendi yapısı içinde değerlendirmelisiniz. Müşteri gelir, iş emri açılır, değişen malzemeler işaretlenir, borç vs yazılır ve kaydedilir. Bu o işe ait veridir ve kişinin kalemleri altına eklenir. Daha sonra tekrar geldiğinde yine aynı işlkemleri yapmayacağına göre yeni bir iş emri açılır. Bu iş emrinde o iş emrinden farklı olarak tarih farklı olur, değişen ürünler farklı olur, bedeller ve peşinat farklı olur falan filan. Her bir kayıt ayrı bir kalemdir yani.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
evet pek bir bilgim yok ticari programlar ile ben dayım için yapmıştım onunda pek pc bilgisi yok onun kullanacağı tarzda yaptım. bugünde şikayetlerde bulundu bende çözemedim. bunun içinde pc almaya zorlamıştım kendisine şimdi mahçup olacam çözemessem.
örnek bir program olsa bakarak bazı şeyleri ordan yola çıkarak yeni bişeler yapardım.
Son Düzenleme: 19/04/2011, 12:38, Düzenleyen: sansar55.
Çözüldü #4
Anladım. Ben size birşeyler hazırlamaya çalışayım o zaman..
Çözüldü #5
İnanın Çok Dua Ederim Size .
Çözüldü #6
Aşağıdaki örnekte Teminat formunu açın, kişi adı kısmından varolan müşterileri seçerek işllem yapabilirsiniz. Eğer müşteri yoksa bu açılan kutuya çift tıklayarak yeni kayda geçin. Burada kaydı yapınca da aşağıdaki kapatma düğmesiyle kapatın. Tekrar gelinen teminat formunda bu kez "Getir" butonuna basarak yeni kaydı çağırın. Böylec bir müşteri için birçok iş emri açılabilecektir. Yalnız bu müşterilerin borç alacak durumlarını da görmeniz gerekecek. Bunun için de daha sonra bir rapor veya form yaparız. Şimdi siz bunu bir güzel inceleyin bakalım. Rep vermeyi de unutmayın ha. O kadar emek ettik Img-grin)
.rar ÖRNEK_DEMİRAL.rar (Dosya Boyutu: 118,96 KB | İndirme Sayısı: 32)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da