Skip to main content

AccessTr.neT

iki tarih sorgusu

iki tarih sorgusu

Çözüldü #1
Arkadaşlar, ekli dosyamdaki SRG isimli formda süzerek sıralama yaptırmaktayım, ancak aynı formda ihtiyaç olması halinde iki tarih arası olarakda süzdürmek istiyorum.
- 01.01.2011-01.03.2011 seçtiğimde birinci ay ile üçüncü ay arasındaki tüm verileri vermesini istiyorum,
Bunu;
-Between ile yaptığımda örneğin ilk önce "il"i sorgulamak istediğimde hemen karşıma ilktarih-sontarih gibi mesaj çıkıyor,
-if ile yaptığımda karşıma sadece birinci ayın birindeki ve üçüncü ayın birindekileri veriyor, bunu nasıl çözebilirim TEŞEKKÜRLER
.rar DENEME.rar (Dosya Boyutu: 59,06 KB | İndirme Sayısı: 16)
furkan, 28-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
Sorgunun kaynağı olan tblanatablo isimli tablonuzun içeriğini sorgu yerine liste kutusu olarak yapsanız. Formdaki tarih vb. sorgulamalarınıza göre liste kutusundan süzseniz daha basit, yönetimi kolay ve kolay olacak gibi geliyor.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Sayın alpeki99; sizin önerinizi uygulamaya çalıştım yine aynı sorunlarla karşılaşıyorum, nerede hata yaptığımı anlayamadım, eğer vaktiniz varsa örnek üzerinde gösterebilirmisiniz?
furkan, 28-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #4
örneğinizi 2003 formatında yollarsanız daha geniş kitleden çözümler gelir.
Murat YANDEMİR ( PyramiD YAZILIM Uluslar Arası Nakliye Programları )
Bilgisayar Programcısı (1989'dan beri)

+rep Yollar biter Access bitmez. +rep
Çözüldü #5
Sayın furkan;
Sorunuzun yanıtı ektedir.
Konu Cevaplanmışlara Taşınmıştır.
.zip [email protected] (Dosya Boyutu: 37,96 KB | İndirme Sayısı: 50)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da