Skip to main content

AccessTr.neT

web den veri alma

web den veri alma

Çözüldü #1
iyi günler. songünlerde üzerinde çalıştığım bir form var ve bir türlü içinden çıkamadam. Konuyu sizlerin de yardımlarınızla bir çözüme ulaştırabilme düşüncesindeyim. Frame içeren bir web sayfasından hem bilgileri göndereceğiz hem de farklı zamanlarda kaydedilmiş(sql connect ile) bilgileri Access form a alacağız. İlginize şimdiden teşekkür ederim. Eklenti dosyam mevcuttur.
.rar tt.rar (Dosya Boyutu: 14,99 KB | İndirme Sayısı: 26)
Çözüldü #2
Eklediğin uygulama hasarlı. Boş veritabanı ekle, tüm nesneleri yeni veritabanına aktar.

ilk 4 metin kutusuna veri aktaran ve 4 input'a veri gönderen kod.

Private Sub getir_Click()

tarih = WebBrowser0.Document.All.tags("table").Item(1).Rows(0).cells(0).innertext
adi = WebBrowser0.Document.All.tags("table").Item(1).Rows(0).cells(1).innertext
soyadi = WebBrowser0.Document.All.tags("table").Item(1).Rows(0).cells(2).innertext
tckimlikno = WebBrowser0.Document.All.tags("table").Item(1).Rows(1).cells(2).innertext

End Sub

Private Sub gonder_Click()

WebBrowser0.Document.All("tarih").Value = tarih
WebBrowser0.Document.All("adi").Value = adi
WebBrowser0.Document.All("soyadi").Value = soyadi
WebBrowser0.Document.All("tcno").Value = tckimlikno
'buton tıkla WebBrowser0.Document.Forms(0).Elements("B1").Click
End Sub

webbrowser0da "eleman.htm" açılacak. diğer web sayfaları gerekiyorsa forma yeni webbrowser oluştur.
Çözüldü #3
Sayın sleedgeab yeni veritabanını oluşturayım. Fakat menühtm, baslıkhtm ve elemanhtm için web brovserde ayrı ayrı webbrovser0, webbrovser1 ve webbrovser2 pencereleri mi açmam gerekli ?? teşekkürler
Çözüldü #4
frameUCLUe.htm dosyasında iframe ile "baslik.htm", "eleman.htm" ve "menu.htm" dosyaları yeralıyor.

benim eklediğim kod, webbrowser0'da "eleman.htm"nin açılmasıyla veri alış-verişi yapıyor. Formda "baslik.htm"ye gerek yok.

"menu.htm"yi ne amaçla oluşturdunuz bilmiyorum. "menu.htm" gerekliyse forma webbrowser1 ekle. eğer "menu.htm"deki butonlar tıklanınca farklı sayfalar açılacaksa bu işlemi webbrowserdaki butonu tıklama yerine, forma oluşturacağın buton ile webbrowser0 veya webbrowser2 üzerinde açtırıp açılan sayfayı kullanabilirsin.
Sanırım biraz karışık oldu.

Ayrıca, bu web sayfalarını tasarlarken.

[html] <td>25.02.2011</td>
<td>turgut</td>
<td>gediz</td>[/html]

yerine

[html]<td id="tarihv">25.02.2011</td>
<td id="adiv">turgut</td>
<td id="soyadiv">gediz</td>[/html]

şeklinde kodlanırsa; item, rows ile uğraşmak yerine
tarih = WebBrowser0.Document.getElementById("tarihv").innerHTML

koduyla verilere rahatça ulaşabilirsin.

Umarım yazdıklarım karışık gelmez
Çözüldü #5
Teşekkürler ilginize. Bu akşam geceyi saat üçe vuralım bakalım karşımıza neler çıkacakImg-grin)
Çözüldü #6
Sayın sledgeab veri tabanı hasarlı olduğun dan dolayı yeni bir veri tabanı hazırladım ve htm olarak da index.htm yi örnek rar a ekledim. Sizin önermiş olduğunuz webbrowser0 ve webbrowser1 lerde denedim olmadı. Ayrıca index i açtığımzda eleman htm ye bilgi gireceğiz, göster htm den de bilgi alacağız. Ben bunları sizin dediğinz gibi tektek actırabilsem index htm den alabiliyorum. Ama işte o tektek htm leri ayrı webbrowser lere actıramadığım için alamadım. konu hakkında daha ayrıntılı bir yaklaşım bekliyorum saygılarımla Teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da