AccessTr.neT
Sorgularım başka pc'de çalışmıyor...? - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Sorgularım başka pc'de çalışmıyor...? (/konu-sorgularim-baska-pc-de-calismiyor.html)

Sayfalar: 1 2

Sorgularım başka pc'de çalışmıyor...? - Debret - 10/11/2010

Herkese kolay gelsin.
Arkadaşlar size bir sorum olacak. Benim personel takip ile ilgili projem vardı. Proje bitti ve yaklaşık 250 kişilik bir personelin tüm özlük bilgilerini girdik. Program gayet iyi çalışıyor hem benim pc de hem arkadaşın pc sinde. Fakat Şefin pc ye attığımızda bizde çalışan sorgular onda çalışmadı. Sorgular çalışmadığı gibi önceki kayıt-sonraki kayıt-ilk kayıt-son kayıt gibi görsel butonlar eklemiştim onlar bile işlevlerini yitirdi. Aklım almadı. Benim pc den hariç iki pc de daha denedik. Hepsinde Çalıştı. Office si kaldırıp tekrar yükledik ama nafile. Ayrıca Şef windows7 kullanıyor. Acaba bununla ilgili olabilir mi? Dosyayı eklemek isterdim ama programda personellerin özel bilgileri de olduğu için ekleyemedim. Ama rasgele iki kayıt girilen dosyayı ekledim.Diğeri ile hiç bir farkı yok.
Çok acil yardımlarınızı bekliyorum.Neden olabilir acaba?
Şimdiden teşekkürler...

Cvp: Sorgularım başka pc'de çalışmıyor...? - Hayri16 - 10/11/2010

Sayın Debret;
Benze sorunu ben de yaşıyorum. Şu linkte gelişmeleri izleyebilirsin. Saygılar, kolay gelsin.

Cvp: Sorgularım başka pc'de çalışmıyor...? - Debret - 10/11/2010

Sayın Hayri16;
Öncelikle ilginize teşekkürler.Sizin verdiğiniz linki inceledim.Ama açıkcası pek anlıyamadım.Sanırım sizin çalışmanız .dll uzantısı ile ilgili hata veriyor.Umarım doğru anlamışımdır...
Fakat benim sorunumda sadece sorgular (isim, bölüm, meslek, kan grubu, ehliyet) çalışmıyor.Onun hariçinde kayıtlar arasında gezinti, rapor alma, kayıt değişikliği gibi olaylar sorunsuz bi şekilde gerçekleşiyor.Ayrıca sorgunun çalışmaması durumunda da herhangi bir hata raporu çıkmıyor.
Umarım anlatabilmişimdir. İlginiz için tekrar teşekkürler.
Bu anlatılanlar ışığında önerebileceğiniz farklı çözüm yollarınızı bekliyorum arkadaşlar. Kolay gelsin...

Cvp: Sorgularım başka pc'de çalışmıyor...? - C*e*l*o*y*c*e - 10/11/2010

ben win7 kullanıyorun örnegin iyi çalışıyor ,ama sanırım şefin bilgisayarı admın bilgisayar, bundan yola çıkarak pc yetkilendirme ile ilgili bir sorun yada acces ile ilgili bir sorun olabilir diye düşünüyorum kolay gelsin

Cvp: Sorgularım başka pc'de çalışmıyor...? - Debret - 10/11/2010

Sayın C*E*L*O*Y*C*E;
Acces ile ilgili bir sorun olabileceğini düşünmüyorum.Çünki benimde ilk aklıma gelen bu oldu ve office si kaldırıp yeniden yükledik.Hatta kendi pcmdeki office si kaldırıp şefin pc ye yüklediğimiz cd ile yeniden kurdum kendi pcme.Sorunsuz çalışıyor.Diğer önerinize gelince şefin pc si admin olabilir tam bilmiyorum.Ama öyle bile olsa sadece ağ için yetki sahibi olduğunu düşünüyorum.Diğer türlü bir yetkiye (istediği anda bizim kullandığımız pc ye müdahele etme, kitleme, yönetme vs) sahip değil.Her pc bağımsız çalışıyor çünki.Pc yetkilendirme diye bişeyden bahsetmişsiniz.Acaba bu sadece windows7 ye özel bişeymi? Ben hiç windows7 kullanmadım bu konu ile ilgili bilgim yokta Icon_rolleyes Beilrttiğiniz üzre eğer sorun Pc Yetkilendirme faktörüyse ne yapabiliriz?Bu konuda öneriniz var mı?
Kolay gelsin...

Cvp: Sorgularım başka pc'de çalışmıyor...? - Kur@l - 10/11/2010

Sayın Debret;
Şefinizin Hangi ofis versiyonunu kullanıyor. Eğer 2007 Kullanıyorsa Office Butonu-Access Seçenekleri- Güven Merkezi - Güven Merkezi AYarları Tıklayınız. Açılan pencereden ileti çubuğu kısmında Engellenen içerik hakkında bilgi gösterme kısmın seçiniz. Daha sonra Makro ayarları kısmından Tüm makrolaro etkinleştir seçerek accessi yeniden başlatınız.
Sanırım probleminiz çözülecektir.