AccessTr.neT
Cari Hesap programı nasıl sizce? - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Örnekleri ve Uygulamaları (https://accesstr.net/forum-access-ornekleri-ve-uygulamalari.html)
+--- Konu Başlığı: Cari Hesap programı nasıl sizce? (/konu-cari-hesap-programi-nasil-sizce.html)

Sayfalar: 1 2 3 4

Cari Hesap programı nasıl sizce? - exmadon - 08/12/2013

Merhaba değerli accesstr.net üyeleri;
Programı güncelledim. Diğer ekleri sildim umarım Site Kurallarıyla ilgili bir sorun olmaz.
Program tam tekstilcilere göre özellikle perde giyimi üzerine ihracat yapanlar için kullanışlı.
Kasa, Banka, personel gideleri, Firma ve Müşteri ödemeleri takip
Stok takibi
Fabrikaya sipariş ve takibi.
Müşterilerinizle fiyat teyidi yapmak için öngörüşme formu
Satış ve faturalandırma.
Toplu mail.
Ve tüm ilgili raporları alabiliyorsunuz.
Çoklu kullanıcılıdır.

Hepinize tüm yardımlarınız için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Hala bir kaç eksiğim var özellikle raporda yürüyen bakiyeyi bir türlü yapamadım. Üzerinde çalışıyorum.

Şifreler:
Yönetici: 1234
Sistem yöneticisi: 123456
Diğerleri adıyla aynı şifreleri taşıyor.

Cvp: Cari Hesap programı nasıl sizce? - simendifer - 08/12/2013

sayın exmadon elinize sağlık bayagı emek vermişsiniz güzel olmuş nacizhane 1:resim1 deki gibi formun ekranda ortalamasını ayarlarsanız form tam görünür her form değişik yerlerde ve yarım cıkıyor
2: formlar çok büyük benim ekran 1024x768 sizinkini bilmiyorun sanırm büyük ki böyle ayarlamışsınız
3: Alım siparişi adlı Sipariş formunda müşteri arama açılır kutu çalışıyor ama sadece müşteri adı metin kutusu ismi değişiyor form verileri değişmiyor sipariş no , tarih durumu tedarikçi gibi alt form verileri değişmiyor

ilk göze çarpan bence bunlar emeginize sağlık başarılarınızın devamını dilerim

Cvp: Cari Hesap programı nasıl sizce? - exmadon - 08/12/2013

(08/12/2013, 00:31)simendifer yazdı: sayın exmadon elinize sağlık bayagı emek vermişsiniz güzel olmuş nacizhane 1:resim1 deki gibi formun ekranda ortalamasını ayarlarsanız form tam görünür her form değişik yerlerde ve yarım cıkıyor
2: formlar çok büyük benim ekran 1024x768 sizinkini bilmiyorun sanırm büyük ki böyle ayarlamışsınız
ilk göze çarpan bence bunlar emeginize sağlık başarılarınızın devamını dilerim

Sayın simendifer;
Cevabınız için teşekkür ederim.
Evet ekranım 1366x768. Ortalama konusunda çok haklısınız hemen düzelttim.
İyi dilekleriniz içinde çok teşekkür ediyorum.

Cvp: Cari Hesap programı nasıl sizce? - alpeki99 - 08/12/2013

Ana sayfada Stok Durumu çok lazım değil ise bence kaldırın. Çok sayıda ürün olunca zaten aşağıya kayacak ve görünmeyecektir. Belki belli adet stok altındakiler gösterilebilir. 3 adet kalanlar gibi.

Müşteri Listesi iyi olmuş. Listelenen müşterilerde çift tıklayınca bilgileri gösteriliyor.

Stok Girişi'nde fiyat göremedim. Eğer yoksa lazım olmaz mı?

Yeni Müşteri Ekle kısmında Koleksiyon Sahipliği'nin altında Koleksiyon Adı var. Eğer o koleksiyon yoksa önce koleksiyon tanımlamak gerekiyor. Yan tarafına bir buton koyun ve ona tıklayınca Koleksiyon Tanımlama penceresini açsın.

Programdan çıkmadan önce onay alsa iyi olur. Belki kazara tıklanabileceği için.

Genel olarak iyi ancak üzerinde çalışmaya devam ederseniz çok daha güzel şeyler ortaya çıkacaktır.

(08/12/2013, 00:44)alpeki99 yazdı: Ana sayfada Stok Durumu çok lazım değil ise bence kaldırın. Çok sayıda ürün olunca zaten aşağıya kayacak ve görünmeyecektir. Belki belli adet stok altındakiler gösterilebilir. 3 adet kalanlar gibi.

Müşteri Listesi iyi olmuş. Listelenen müşterilerde çift tıklayınca bilgileri gösteriliyor.

Stok Girişi'nde fiyat göremedim. Eğer yoksa lazım olmaz mı?

Yeni Müşteri Ekle kısmında Koleksiyon Sahipliği'nin altında Koleksiyon Adı var. Eğer o koleksiyon yoksa önce koleksiyon tanımlamak gerekiyor. Yan tarafına bir buton koyun ve ona tıklayınca Koleksiyon Tanımlama penceresini açsın.

Programdan çıkmadan önce onay alsa iyi olur. Belki kazara tıklanabileceği için.

Genel olarak iyi ancak üzerinde çalışmaya devam ederseniz çok daha güzel şeyler ortaya çıkacaktır.
Sayın alpeki99,
İlginiz ve önerileriniz için teşekkür ederim.
Stok durumu konusunda aslında çalışma Sistemimiz şöyle; Müşteri arar ürünü sorar, stoktan bakılır yoksa tedarik süresi hakkında bilgi verilir. Fazla bekletmeden o anda cevap verebilmek için ana sayfaya koydum. Arama kutusuna ismini yazıp bulacaklar.
Fiyat konusunda da Ürün listesindeki fiyatlara bağlı hepsi. Onun için gerek duymamıştım.
Koleksiyon ve çıkışta onay güzel fikir uygulayacağım.
Güzel fikirleriniz için tekrar teşekkür ediyorum.

(08/12/2013, 00:31)simendifer yazdı: 3: Alım siparişi adlı Sipariş formunda müşteri arama açılır kutu çalışıyor ama sadece müşteri adı metin kutusu ismi değişiyor form verileri değişmiyor sipariş no , tarih durumu tedarikçi gibi alt form verileri değişmiyor
Sayın simendifer;
Tam olarak anlayamadım. Alım siparişinde Liste kutularındaki bilgilere çift tıklayarak ilgili kutulara yazdırılıyor. Tedarikçi aynı zamanda Ürün listelerine de bağlıdır. Seçtiğiniz zaman o firmanın ürünleri görünüyor. Onlara da çift tıklandığında altformdaki sipariş detayına aktarılıyor. Önce 5-10-15 gibi butona tıklanırsa (standart metraj ve adet sayılarıdır) önce miktarı sonra ürüne tıklanırsa ürün bilgileri aktarılır. Aslında bakarsanız siparişte elle yapacağınız sadece tedarikçi seçip sipariş vereni seçmek. Birde Not varsa eklemek. Yada standart miktarın dışındaysa onu yazmak.
Örnekte bu şekilde çalışmıyor mu?