AccessTr.neT
aynı 8 tabloyu sorgu ile toplayıp raporda gösterememe - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: aynı 8 tabloyu sorgu ile toplayıp raporda gösterememe (/konu-ayni-8-tabloyu-sorgu-ile-toplayip-raporda-gosterememe.html)

aynı 8 tabloyu sorgu ile toplayıp raporda gösterememe - saglikci_salih - 01/04/2013

arkadaşlar kolay gelsin kusur bakmayın dvit formunda takıldığım bir yer var ve yine siz ustalarıma sormak istedim.
8 aile hekimim var ve bu 8 aile hekimine ait 8 tane tablom var.Devirli olduğu için.8 tabloda bire bir aynılar ben bu sekiz tablodan mart dönemini toplayıp raporda sunmak istiyorum. ama gel gelelim bu 8 tabloyu ne yaptım ise toplayamadım. 8 tablodan bir tabloda yapsam olur. raporda önce 8 tabloyu toplayıp bir tablo yapan sonrada bu tablo icinde sadece benim istemiş olduğum dönemdeki verileri toplayıp gösteren bir rapor nasıl yapabilirim.nasıl bir sorgu oluşturabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.

Cvp: aynı 8 tabloyu sorgu ile toplayıp raporda gösterememe - saglikci_salih - 01/04/2013

select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam  from tbl_dvit1
union
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit2
union
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit3
union
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit4
union
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit5
union
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit6
union
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit7
UNION select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit8;
onion formülü ile 8 tabloyu birleştirdim. burayı çözdüm ama bu seferde misal ben sadece mart ayını istiyorum. frm_dvitrp formunda açılan kutuda hangi dönem varsa toplayıp vermesini istiyorum nasıl yapabilirim.

Cvp: aynı 8 tabloyu sorgu ile toplayıp raporda gösterememe - ozanakkaya - 01/04/2013

Örnekteki iki sorguyu inceleyiniz.

Cvp: aynı 8 tabloyu sorgu ile toplayıp raporda gösterememe - saglikci_salih - 01/04/2013

teşekkür ederim bu kadar pratik bir cevabı olduğunu tahmin edemedim. cok teşekkür ederim.

Cvp: aynı 8 tabloyu sorgu ile toplayıp raporda gösterememe - hgsoftware - 01/04/2013

Pekala

bu tablolarda en fazla kaç adet sutün olabilir....

1-malum yıllardan beri dev ana tabloma 10 konuya böleceğim
2-ve bu tabolara başka veritebanlarına göndereğim
3-orada her tabloya bilgi yükleyeceğim
4-ve tekrar yeniden bir ana tablo da toplayacağım diyordum ya hani...

evet kafamda şimşekler çaktı...

bu sayede teşekkürler ozan kardeşim..