AccessTr.neT
Bodro programına ihtiyacım var arkadaşlar - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: AccessTr.neT Genel (https://accesstr.net/forum-accesstr-net-genel.html)
+--- Forum: Serbest Bölge (https://accesstr.net/forum-serbest-bolge.html)
+--- Konu Başlığı: Bodro programına ihtiyacım var arkadaşlar (/konu-bodro-programina-ihtiyacim-var-arkadaslar.html)

Bodro programına ihtiyacım var arkadaşlar - ferhat_1999 - 27/03/2013

Merhaba Arkadaşalar ben bir personel ve bodro takip programı yapmaya çalıştım fakat yapamadım

Program özelliği

+Perosnel Tanımlama(ad ,soyad, adres,telefon,mail adresi,evli bekar ,evli ise çocuk sayısı maaş tanımlamama maaş tanımlanınca aya göre verecek yani personelin maaş 1300 o ay içersinde de 200 tl avas aldı 1100 TL kaldı diğer ay tekrar 1300 Olacak her ay bunu yineleyecek yani
+Personel Özlük dosyası ekleme(İŞ başvuru belgesi,izin belgesi gibi ek dosya tarayıcıdan resim olarak atıp görüntüleyeceği)
+Avas İşlemleri
+Ekstra Kesintiler+
+Bodro Alma bu aylık ve yıllık olabilir raporda bilgileri kesintileri kesinti toplama avasnı toplam avansı ve topla kesinti gibi bir tablo oluşacak en sona maaş net maaşı

Buna benzer bir programda yardımcı olurmusunuz ücretli yada ücretsiz yardım etmek isteyen cevaplarınızı en kısa zamanda bekliyorum

Şimdiden destek veren herkese sonsuz teşekkürler

Cvp: Bodro programına ihtiyacım var arkadaşlar - alpeki99 - 27/03/2013

Sayın ferhat_1999 "Access Örnek Uygulamalar" uygun yer değil ama nereye taşıyacağımı da bilemedim açıkçası. Eğer programı kendiniz yapmak istiyorsanız çalışmanızda sorularınıza cevap yazan pek çok kişi olacaktır. Ücretli olarak yaptırmak istiyorsanız piyasada zaten hazır programlar var. Özel olarak yazdırmak istediğinizde fiyat hazır programlara göre daha fazla olacaktır bunuda gözardı etmeyin.

Cvp: Bodro programına ihtiyacım var arkadaşlar - ferhat_1999 - 27/03/2013

Evet var lakin benim istediğim gibi değil bu benim projem içinden çıkamadım taboya isim soy isim bilgileri yazıdırıyorum ücret tanımlıyorum avas verildiğinde düşüyor ama diğer aylarda da aynısında düşüyor bu sefer değer eksilere gidiyor bu her ay başa dönecek yani az çok sizlerde bilirsiniz bu programın mantığını

Cvp: Bodro programına ihtiyacım var arkadaşlar - simendifer - 27/03/2013

yapamadıgınız içinden çıkamadıgınız çok gizli bir program mı sevgili kardeşim ekle programını çözmeye çalışalım yardımcı olalım görmeden derdinize nasıl merhem olalım nerde yanlış yapıyorsunuz nerde nasıl yapmanıza yol gösterici olalım

Cvp: Bodro programına ihtiyacım var arkadaşlar - alpeki99 - 28/03/2013

(27/03/2013, 19:39)ferhat_1999 yazdı: benim projem içinden çıkamadım taboya isim soy isim bilgileri yazıdırıyorum ücret tanımlıyorum avas verildiğinde düşüyor ama diğer aylarda da aynısında düşüyor

Çünkü verilen para ile ilgili bilgileri farklı bir tabloda tutmuyorsunuz. Kişi bilgileri bir tabloda tutulmalı verilen para ayrı bir tabloda tutulmalı. Para ile ilgili tabloda Kişi tablosundaki Kimlik/Id vb. türdeki Birincil Anahtar alan arasında ilişkilendirme yapılmalı.

Kısacası sayın Şimendifer'in dediği gibi örnek dosya olursa nerede hata yaptığınızı göstermemiz daha kolay olur.