AccessTr.neT
Kod Kütüphanesi - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Örnekleri ve Uygulamaları (https://accesstr.net/forum-access-ornekleri-ve-uygulamalari.html)
+--- Konu Başlığı: Kod Kütüphanesi (/konu-kod-kutuphanesi.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kod Kütüphanesi - Bilgisayarcı - 16/11/2009

GÜNCEL SÜRÜM v1.0.0.4
Kod Kütüphanesi
Localde çalışacak
Geliştirilmekte,henüz bitmedi

Program Çerçevesi: Şimdilik localde çalışacak. Internet desteği daha sonra...

Yardım isteği: Her türlü eleştiri. Şu da olsun bu da olsun tarzında...

Yapılacaklar
1. TOOLS alanı açılacak. Access için gerekli olabilecek araçlar eklenecek.
Mesela belirli bir klasördeki mdbleri düzenle ve onar, yedekle, iki farklı mdb'deki tabloları karşılaştır...

Evet konu şu anda sizden destek beklemekte arkadaşlar.
Sadece modlara özel şimdilik,bitirince genel kullanıma...

Program özellikleri
1. Abiler gride bir sürü özellik gömdüm. Görmek için header'a sağ tıklayın
Grupla,excele falan ver,alan ekle kaldır,incremantal search( ahmet aramak için direk grid üzerine yazmaya başlayın o zıplaya zıplaya arar) sıralama...
2. Kod alanında vbs özellikleri geçerlidir. integer minteger yazarsanız maviye boyar gibi...

Dikkat: Tray icon olayı vardır. win 7 kullananlar için dikkat...

DİKKAT 2:
DATA VE PROGRAM birbirinden ayrıldı. İkisini de indirip aynı klasöre koymak gerekir. Exe'yi sürekli datadan farklı bir şekilde güncelliyoruz.

v1003:
Genel kod listesi eklendi.
Kod Detayındaki enter tuşu düzenlendi.

v1004
Kategori,ekleyen,okundu alanları eklendi. Parametrik tablolar düzenlendi.
Data kısmına webdeki kod kütüphanesinin tümü eklendi ( Bazı kodların düzenlenmesi gerekli gibi)

Cvp: Kod Kütüphanesi - alpeki99 - 16/11/2009

Ellerine sağlık bence şu anki haliyle bile çok güzel. Access yerine Delphi kullanılmasının avantajlarını görüyoruz. Programa hangi özellikler kazandırılabilir buraya not düşelim. Internet eksenli özellikleri daha sonrası için söyleriz.

Cvp: Kod Kütüphanesi - Nurullah_Serdar - 16/11/2009

(16/11/2009, 02:02)alpeki99 yazdı: Access yerine Delphi kullanılmasının avantajlarını görüyoruz.
kınıyorum bu sözleriImg-grin
abi ellerine sağlık. gerçekten hoş olmuş.

Cvp: Kod Kütüphanesi - Bilgisayarcı - 16/11/2009

Arkadaşlar bu paylaşım mod salonunda yapıldı sadece. O yüzden indirip yorum yapmayan modlar anında farkediliyorImg-grin

Program güzel olmuş müzel olmuş yorumundan öte ,önerilere ihtyaç var. Bu program hepimizin olsun istiyorum. Gerçi daha sonra Destek Ekibi tarafından yapılmıştır yazacam ama olsun. Yorum yapmayan modların adları teker teker açılış mesajına işlenecektirLol

memet abiye yaptığımı gördünüz, neden size de yapmıyayımImg-grin
Kestane kebap acele cevap

Cvp: Kod Kütüphanesi - Seruz - 16/11/2009

Görür görmez indirdim...

Cvp: Kod Kütüphanesi - mehmetdemiral - 16/11/2009

Bunun aynını destek ekibimizden bir arkadaş excelde yapmıştı, dedim hemen açılışa kalaylama menüsü eklemiş deli. Aman eleştirmeyin sizi de oraya ekler. Bu delinin ne yapacağı belli olmaz arkadaşlar. Siz siz olun kendinizi bu Egemen'den koruyun. Allah korusunImg-grin