AccessTr.neT
Trafik Tescil Programı Final - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Örnekleri ve Uygulamaları (https://accesstr.net/forum-access-ornekleri-ve-uygulamalari.html)
+--- Konu Başlığı: Trafik Tescil Programı Final (/konu-trafik-tescil-programi-final.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Cvp: Trafik Tescil Programı Final - EXCELAZ - 21/12/2011

selamlar ve saygılar...
program için emek harcayan, sabırla uzun bir zaman pc başında ter döken perişanoglu hocama teşekkürler... müthiş bir çalışma olmuş. Allah razı olsun. bu kadar emek harcayan hiçbir programcı ücretsiz bir şekilde kolay kolay hele de bir forumda bu şekilde hediye sunar gibi paylaşmaz.

dahası "program için bu kadar uğraştım gerisini kendiniz yapın" demek varken sanki emeği için ücret almış gibi bir de programla ilgili soru ve sorunlara bu kadar sabırla çözüm bulmaya gayret etmez...

umarım programı indirip kullanan arkadaşlar, gerekli teşekkürü ve saygıyı unutmazlar. çünkü bu unutulursa, programın bir sonraki versiyonu ücretli olarak piyasaya sürülebilir. ve ilkini hazırlamaktan daha zor değildir.

saygısızlık etme amacında değilim. "bu şekilde gayret eden dostların kıymetini bilelim" çağrısı yapmaya çalıştım. bilmeden haddimi aştıysam kusuruma bakmayın...

bu arada benim de bir sorunum vardı. arkadaşlar program çalışıyor ama hiçbir sorgulama ekranı bir yere bağlanamıyor hepsini tek tek denedim. ama programın sorgulama ekranı açma girişimleri tamamen sonuçsuz kalıyor. sebebi ne olabilir acaba? aynı sorunu yaşayan başka bir kullanıcı dostumuz var mı? ilgi gösterip bilgi veren olursa şimdiden teşekkür ederim

Cvp: Trafik Tescil Programı Final - necip54 - 21/12/2011

Sn Perişanoğlu emeğinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
*Aynı konuda başka birisi tarafından yazılan ve başka yerlerde paylaşılan bir programda, Trafik tescil formunun ARKA YÜZÜ bölümünde kişisel KİMLİK bilgileri doldurulurken sadece TC NO yazılıp sorgulama yaptırılıyor ve NÜFUS KAYDI bilgileri kendiliğinden form üzerine yapıştırılıyor, çok büyük kolaylık. Sizin programda da bunu yapar ve paylaşırsanız müthiş bir şey olur.

Saygılarımla,

Cvp: Trafik Tescil Programı Final - erhnerdmr - 23/02/2012

ya bn programı indirdim açamıyorum yardımcı olursanız cok sevinirim aci birazImg-cray

Cvp: Trafik Tescil Programı Final - avni kutlu - 13/03/2012

(09/11/2008, 20:32)perisanoglu yazdı: [Resim: snap3d.png]

Daha önceden paylaşıma açtığım trafik tescil programı artık son haline geldi.. Yapılan yorumlar ışığında daha iyi duruma getirmeye çalıştım.

Belgeye döküm alınırken satırlarda kayma olursa eğer programı tasarım görünümünde açarak rapor tasarımından istanilen şekilde yazdırma ayarları yapılabilir.Biraz Access bilgisine sahip arkadaşların bunu rahatlıkla yapabileceğini düşünüyorum..Form tasarımında yapılan yazdırma değişiklikleri raporlara yansımaz..Mutlaka rapor tasarımından ayarlama yapılması gerekmektedir.

Program çalıştırılmadan Access seçeneklerinden Makro güvenlik ayarları en düşük seviyeye ayarlanması gerekmektedir.Bu ayar yapılmadığı zaman makrolar engelleneceği için program çılaşmayacak ve hata verecektir..

Program bilgisayara kurulduktan sonra başka bir boş Access açılarak Vba penceresi açılıp tools sekmesi altından references menüsü açılıp buradan browse butonu tıklanarak programın kurulu olduğu dizin içerisinde bulunan authzax.dll ve VSFLEX3.OCX dosyaları mutlaka tanıtılmalıdır. Bu işlem yapılmaz ise program açılışta yine hata verecek ve düzgünçalışmayacaktır.

Daha önceki sürümlerinde kullanılan haber barı ve kayan yazı uygulamaları kaldırılmıştır.Bu sayede programın daha kararlı ve stabil çalışması sağlanmıştır.

Microsoft Access veritabanlarının hepsinde sorunsuz çalışmaktadır..(Access2000-Access2003-Access 2007)

Programın Vba sında şifre yoktur.Ticari amaç dışında yani programın kopyalanıp para karşılığı satılması dışında kopyalanıp dağıtılması serbesttir. Adıma Noter onayı alınmıştır.Ticari amaç için kullanımının tespiti halinde ilgililer hakkında kanuni yollara başvurulacaktır.

Programın açılış şifresi ile sorgu ve uygulalar menüsündeki kullanıcı ekleme menüsünün kullanıcı adı ve şifresi aynıdır..

Kullanıcı adı: admin
Şifre : admin

Programın yapıımında çalışmalarından faydalandığım bütün üstalarıma buradan sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunarım..

Programın tasarlanmasındaki amaç hem mesleğimde kendi kullanabileceğim bir projeye sahip olmak, hem kendimi geliştirmek hemde Trafik Tescil İşleri ile uğraşan arkadaşlara faydalı olabilmektir..

Tek kazancım bir teşekkürünüzdür..Umarım bunuda esirgemezsiniz..Herkese iyi çalışmalar..

Not:Programın yeni ve son hali eklendiği için konu tarafımdan yenilenmiştir. Ekteki dosya programın son halidir.

Rapid Linki
İNDİR

Upload gentr linki
İNDİR

Cvp: Trafik Tescil Programı Final - yorum70 - 13/03/2012

Sn.Avni Kutlu , emeklerine teşekkürler.

Cvp: Trafik Tescil Programı Final - Huntedman - 06/01/2014

mesaj editlendi