AccessTr.neT
Sınavtest Programı - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Örnekleri ve Uygulamaları (https://accesstr.net/forum-access-ornekleri-ve-uygulamalari.html)
+--- Konu Başlığı: Sınavtest Programı (/konu-sinavtest-programi.html)

Sayfalar: 1 2

Sınavtest Programı - ias - 21/03/2009

Öğrencilerim Access veri tabanı ile Labaratuvarda Test sınav olabilmek amacıyla bir program yazmışlar. Yazılan programı eke koyuyorum.
Yazılan program çok basit. Bende bu programı daha işlevsel hale getirelim dedim. Fakat bilgi düzeyleri buna yetmedi. Benim ise Access bilgim yok. Araştırırken bu siteyi buldum. Programa yaptırmak istediklerimiz aşağıdaki gibidir;
1.Sorular bölümünde Okul Adı yazan bölüm ve hangi dersin sınavı olduğunu panelden girebilemek.
2.Sınavda ençok doğru cevaplanan doğru sayını ve grafiğini alabilmek
3.Sınavda en başarılı öğrenciden en başarısız öğrenciye doğru sıralama yaparak bunu liste ve grafik halinde alabilmek.
4.Yeni bir sınav yapacağımız zaman yeni soru hazırlıyoruz ama eski soruları Yeni Test Butonundan silmek zorunda kalıyoruz. Eski soruları silmeden yeni bir test hazırlayabilmek.
5.Sınavı A ve B grubu sorularını ayrı program olarak açıyoruz. Aynı program içinde bu soruları hazırlayıp sınavı yapabilmek.
İnşallah çok şey istememişimdir. (Bana çok istedim gibi geldi)
Şimdiden teşekkürler.

Cvp: SınavTest Programı - hakanuss - 21/03/2009

Sayın İAS ilk mesajınıza bu güzel örneği paylaşarak başladığınız için teşekkürler

Cvp: SınavTest Programı - Seruz - 21/03/2009

Evet, dosyanın içine bakınca hatırladım. Ben yardımcı olmuştum daha önceki soruna.

Bugün maalesef fazla zamanım yok, bir toplantım olduğu için firmada çalışıyorum,
Bu nedenle dosyayı detaylı inceleyemedim.

Normalde forumda üyelerin access'te takıldığı yerlerde yardımcı oluyoruz, bilgilerimizi paylaşıyoruz, sorularına cevap veriyoruz. Ancak sıfırdan birşeyler yapmak gibi bir çalışmamız prensip olarak olmuyor.

Ama bir öğretmenin öğrencileri adına yaptığı bir ricayı kırmayız, seve seve yardımcı olabiliriz.
Modlar arasında sn. MehmetDemiral gibi öğretmen olan arkadaşlarımız da var.
(Yani istisnalar kaideyi bozmaz).

Sizden tek ricamız, bize biraz zaman vermeniz olabilir.
Ben fırsat bulabilirsem pazartesiden sonra bakabilirim ama
bu arada diğer arkadaşlarım da (başta meslektaş olarak sn. mehmetdemiral tabii) yardımcı olabilir.

Saygılarımla,

Cvp: SınavTest Programı - ias - 21/03/2009

Çok teşekkür ederim ... Salıya kadar zamanımız var.. Öğrencim bu konuyla ilgili bir yarışmaya girmek çabasında...
Saygılarımla

Cvp: SınavTest Programı - ArcHeloT - 21/03/2009

Seruz bana yardımcı olmuştu daha önceden.İas benim hocamdır.Online olmadığı zamanlarda benimle iletişime geçebilirsiniz.

Cvp: SınavTest Programı - mehmetdemiral - 21/03/2009

Arkadaşlar, mutlaka elimizden geleni yapacağız. Fakat sevgili seruz'un da dediği gibi zaman lazım bu iş için. Şahsen benim bu hafta içinde 1 saat bile boş zamanım olmayacak. Çok acil yetişmesi gereken bir proje için çalışıyoruz. Çalışıyoruz diyorum çünkü bu projede 7 kişi günde 4 saat uyuyarak çalışıyoruz. Maalesef en az 10 gün hiç başımızı kaldırma şansımız yok. Ama fırsatım oldukça ben de diğer moderatörlere yardımcı olmaya çalışırım.

Selamlar..