AccessTr.neT
Personel izin işlemleri - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Personel izin işlemleri (/konu-personel-izin-islemleri--14599.html)

Sayfalar: 1 2 3 4

Personel izin işlemleri - mahircinar01 - 03/05/2012

örneğimde izin hesaplatmak istiyorum. şu şekilde;İZİN İŞLEMLERİ kısmında
1- personelin önceki yıldan kalan izini, şimdi ne kadar izin kullanabileceğini, önceden kullandığı izinleri ve kalan izinlerini hesaplatmak istiyorum.
2- FRMIZIN formunda kullandığı izinlerin dökümünü,
FRMIZINBUYIL formunda kullandığı izinlerin dökümünü,
FRMIZINBUYIL formunda kullandığı izinlerin dökümünü hesaplatmak istiyorum.

umarım sorunumu çözebilirim.yardımlarınızı bekliyorum. saygılarımla

PERSONEL03.rar

Cvp: Personel izin işlemleri - mahircinar01 - 03/05/2012

sorunuma yardım edecek kimse yok mudur?

Cvp: Personel izin işlemleri - iscinar - 03/05/2012

(03/05/2012, 20:32)mahircinar01 yazdı: sorunuma yardım edecek kimse yok mudur?

Sn.mahırcınar01
Her sorunuzun arkasından yardım edecek kimse yokmu diye sormayı alışkanlık haline getirdiniz.
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki örnekleriniz 2010 olduğu için bir çok kimse örneğinizi inceleyemiyor.
Dolayısıyla yardımcı olacak kimse sayısı düşüyor.
Bu sayıya bir de kimse yok mu? sorusunun iticiliğini eklersenız yardım alma hızınızı hesaplayabilirsiniz.

Cvp: Personel izin işlemleri - ozanakkaya - 03/05/2012

FRMIZINBUYIL isimli altformun Form alt bilgisine Metin9 adında metin kutusu ekleyip denetim kaynağına =Topla([Toplagun]) yaz.
İzin İşlemleri sekmesine metin kutusu ekle, denetim kaynağına =[FRMIZINBUYIL].[Form]![Metin9] kodu ekle.

Bu arada, Bu şekilde soru sorarsan alacağın yanıt gecikir, sorduğun anlaşılmıyor, "izin dökümü hesaplatma"nın anlamı ne?
İzin işlemi ile ilgili soru soruyorsun, izin tablosu bomboş.

Cvp: Personel izin işlemleri - mahircinar01 - 03/05/2012

(03/05/2012, 21:11)ozanakkaya yazdı: FRMIZINBUYIL isimli altformun Form alt bilgisine Metin9 adında metin kutusu ekleyip denetim kaynağına =Topla([Toplagun]) yaz.
İzin İşlemleri sekmesine metin kutusu ekle, denetim kaynağına =[FRMIZINBUYIL].[Form]![Metin9] kodu ekle.

Bu arada, Bu şekilde soru sorarsan alacağın yanıt gecikir, sorduğun anlaşılmıyor, "izin dökümü hesaplatma"nın anlamı ne?
İzin işlemi ile ilgili soru soruyorsun, izin tablosu bomboş.

ilk önce böyle soruma cevap istediğim için kusuruma bakmayın özür diliyorum herkesten.
üstadım dediklerinizi tam olarak anlamadım örnek üzerinde gösterirseniz bende anlatabilirim. tekrardan kusuruma bakmasın kimse çok mahçup oldum

Cvp: Personel izin işlemleri - ozanakkaya - 03/05/2012

tüm alt formların alt ve üst alanları bağla özelliği ıd alanı olarak değiştirildi.

listeleme işlemi için (sadece bu yıl) sorgudaki gruplama kaldırıldı, altform form alt bilgisine ve forma üst mesajda belirttiğim metin kutuları ve kodlar eklendi.

sld_PERSONEL03.rar