AccessTr.neT
Apartman Yöneticileri için excel programı. - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Excel (https://accesstr.net/forum-microsoft-excel.html)
+--- Forum: Excel Örnekleri ve Uygulamaları (https://accesstr.net/forum-excel-ornekleri-ve-uygulamalari.html)
+--- Konu Başlığı: Apartman Yöneticileri için excel programı. (/konu-apartman-yoneticileri-icin-excel-programi.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Cvp: Apartman Yöneticileri için excel programı. - atoz112 - 07/11/2016

Sayın Çoban,

elbette ki,konu sahibi tarafından daha ayrıntılı bilgilendirmeleri edinmeniz muhtemel olsa da,naçizane kendi adıma,aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

1)

Alıntı:yardım menüsünde önce yönetimin girilmesini önermektesiniz. ama oraya bir türlü giriş yapamadım nedn acaba

ifadenize yönelik olarak;

[Resim: do.php?imgf=147852012726991.jpg]

Yukarıdaki resimde görüleceği üzere eğer bir uyarı söz konusu ise,42.mesajda belirtildiği üzere makro ayarları için bu ekranda beliren güvenlik mesajına olumlu yanıt verip etkinleştirmelisiniz.

Ya da, ARAÇLAR-EXCEL SEÇENEKLERİ-GÜVEN MERKEZİ sekmesindeki GÜVEN MERKEZİ AYARLARI ifadeli butonu tıklayınız.

MAKRO AYARLARI sekmesindeki TÜM MAKROLARI ETKİNLEŞTİR (Enable all macros) seçeneğini işaretleyip TAMAM ile işlemleri onaylamak sureti ile bitirip uygulamayı tekrar çalıştırınız.

yalnız,uyarıda bulunmakta fayda var.bu ayarı yaptığınız takdirde bundan dolayı olası sorunlara da maruz kalabilirsiniz.

Bu kısımda ayrıca,sizden talep edilen Yönetim Bilgilerinin gerekliliği sadece,Site adına yapılacak işlemlerde kullanılan matbu evraklarda Site ve Site Yönetimine dair genel bilgilerin yer alması içindir.başka bir geçerliliği yoktur.

2)

Alıntı:Daire sayısını arttırma imkanımız varmı

VERİ GİRİŞİ ifadeli butonu tıklayınız ve buraya yazacağınız her bir daire sakinlerine ait bilgiler tamamlandığında,ŞAHSİ ifadeli butonu tıklayıp ilgili sayfasına geçtiğinizde ekranın üzerinde alttaki ikinci sıradaki Açılan Kutu içeriğinde tüm daire bilgilerinin olduğunu göreceksinizdir.
çünkü,değerleri VERİ GİRİŞİ sayfasındaki daire alanından (Sütunundan) almaktadır.

3)

Alıntı:bir de bu progrm yıl itibari ile 2006-2017 yıllarını kapsıyor. yeni kuracak bizler için geçmiş yılları silmemize imkan varmıdır.

uygulama sahibi tarafından sayfa koruma işleminin iptaline karşı Koruma Şifresi (parola) yerleştirmesi nedeni ile,bu parolanın olması söz konusu olduğunda ancak geçerli olabilecektir.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Apartman Yöneticileri için excel programı. - Taner Çoban - 11/11/2016

herşey için teşekkürler..bayağı uğraştım olmadı ben de kendimce bir Excel program yaptım... :-)

Cvp: Apartman Yöneticileri için excel programı. - atoz112 - 11/11/2016

sayın Çoban,

1)

Alıntı:bayağı uğraştım olmadı

isterseniz yeni bir konu açmak sureti ile o yeni konunuzdan devam etmek üzere,deneyip de sonuç elde edemediğiniz halini de içeren örnek uygulamanızı ekleyip çözüm elde edebilirsiniz.

eklerken,olası hata mesajı da alıyorsanız bunu da olduğu esnadaki halini içeren ekran görüntüsü olarak da dahil edebilirsiniz.

2)

Alıntı:kendimce bir Excel program yaptım

eğer hali hazırda mevcut ve çalışan bir uygulama hazırladıysanız,bunu ister Excel Örnekleri ve Uygulamaları kategorisinde paylaşıma sunabilirsiniz ya da isterseniz de eğer bu çalışmanız üzerinden danışacaklarınız olursa yine YENİ KONU açmak sureti ile çözümler elde edebilirsiniz.

elbette burada yazılı hususlar sizin kendi tercih ve takdirinize dairdir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Apartman Yöneticileri için excel programı. - Hamdi61 - 12/11/2016

Sayın üstad yıl bitiminde kendimiz yeni yıl acma şansımız yokmu. oşekilde yapılamaz mi.
tşkrrrr...

Cvp: Apartman Yöneticileri için excel programı. - atoz112 - 12/11/2016

sayın Hamdi61,

talebinize yönelik olarak;

kendi adıma olmak üzere,konunun 43.mesajında yazılı olan açıklamayı tekrarlamak yerinde olacaktır kanısındayım.

Alıntı:3)

Alıntı: yazdı:bir de bu progrm yıl itibari ile 2006-2017 yıllarını kapsıyor. yeni kuracak bizler için geçmiş yılları silmemize imkan varmıdır.

uygulama sahibi tarafından sayfa koruma işleminin iptaline karşı Koruma Şifresi (parola) yerleştirmesi nedeni ile,bu parolanın olması söz konusu olduğunda ancak geçerli olabilecektir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Apartman Yöneticileri için excel programı. - simendifer - 12/11/2016

soru sorup sorun yaşayan arkadaşlara nacizahane tavsiyem ekteki prg yi kullanmalarını tavsiye ederim Excel çok yer kaplıyor bu programı ben kullanıyorum  kullanıcı adı admin şifresi 123 
kullanımı : önce üyeler formundan apt tüm kat maliklerinin isimleri girilecek 
parametrelerden apt koşullarına göre veriler girilecek ( aidat miktarı asansör bakım ücreti huzur hakkı gibi)
üyeleri tek tek veya toplu olarak ay bazında aidat borçlanması doğalgaz borçlanması yapılmalı 
tüm işlemler banka/kasa işlemleri formundan girilecek üye aidatları, yapılan ödemeler giriş çıkışlar
tanımlardan apt ismi işlem yılı gibi
üye ekstre den üyenin borçları ödemeleri raporu alınır 
gelir detayları gider detayları yıl ve ay olarak görülebilir daha bir çok özelliği var 
tablo kayıtları boş prg yı sıfırdan kullanabilirsiniz