AccessTr.neT

Tam Versiyon: Vb de yazdırma problemi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar bir çalışma için VB de yazdırma problemleri yaşıyorum. Sorunlarımı özetliyeyim.
İlk olarak düzenli bir yazdırma için output file mda ve form üzerindeki picture da yazdırırken alt alta gelen değerlerin hane sayısı farklı ise yazdırma işlemi kayıyor ve hizalıyamıyorum . Örnek olarak
[Resim: 211qyki.jpg]
Format komutu için bulabildiğim örneklerle bu durumu düzeltemedim uygun bir çözüm paylaşırsanız sevinirim.
2. olarak bir a(.,.) matrisim var ve bu matrisin kolon sayısı değişebiliyor bu matrisin aynı satırdaki elemanlarını yanyana ve istediğim formatta yazdırmak istiyorum , örnekle durumu arzetmem gerekirse
[Resim: 2aam542.jpg]
Bu konularda bilgisi olan uzman arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim , iyi günler.

Aşşağıda örnek kodumu veriyorum.

Private Sub Form_Load()
Dim Qval(3, 4) As Double
For m = 1 To 3
For k = 1 To 4
p = Rnd() * 20000
Qval(m, k) = p
Next k
Next m
gAppDir = App.Path
outfile1 = gAppDir & "\optsoln.txt" 'Opt. soln.s for each iteration& details of opt soln.
intoutfile1 = FreeFile: Open outfile1 For Output As intoutfile1

For m = 1 To 3
Print #intoutfile1, Format(m, "000"), Format(Qval(m, 1), "######.###"), Format(Qval(m, 2), "0000000.000"), Format(Qval(m, 3), "0000000.000"), Format(Qval(m, 4), "0000000.000")

Next m
End Sub

[Resim: 2dlq1ig.jpg]

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler .

örneğinizi ekleyiniz.