AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorguda ki bilginin rapor da istenilen sekilde cikmamasi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Arkadaslar Merhaba,
EK'te gönderdiğim veri tabanından aşağıdaki şekilde rapor almak istiyorum.
Alıntı:[img]http://c:\users\user-12\desktop\k
ontfisi.pdf[/img]

Bunun icin hazirladigim qry_aylikPuantaj sorgusunda;
calisan personelin: santiye no; mrk no; adi soyadi; tarih; Gunn(gunun sayisayal degeri);ay;isbasi tarihi;profession; PErId; Whour(normal saat); OTime(fazla mesai);gun(gunun adi); GS(gunun sayisaldegeri); Gun1 (gunun sayisal degeri);Gdegeri(gunun sayisal degeri yani carsamba ise 4 cuma ise 6 gibi) diger alanlar ise expression.
Veritabaninda ki report1 ve report1-1 de denemeler yaptim ama bir turlu rapor daki formata sorgu bilgilerini getiremedim.
Raporda bir kisi icin sekiz satir var;
N mesai = tarihine gore, gdegeri 6 nin disinda ki Whour lar buraya yazilacak.
Calismadan odenen Cuma = gdegeri 6 ve whour da ki saati yazilacak.
Calismadan odenen RT = bos kalacak
Raporlu odenen = bos kalacak
Izinli odenen = izinli olanlar (simdi burada yok)
Fazla Mesai = Gdegeri 6 nin disindaki OTime lar yazilacak
Calisilan Cuma = Gdegeri 6 olan ve OTime lari olanlar yazilacak
Calisilan R.T. = Buraya da resmi tatiller yine sistemden gdegerine gore gelecekler.

Bu konuda lutfen yardimci olabilirmisiniz.

Saygilar

Subco
Sayın subco bu şekilde tüm programı neredeyse biz yapmış oluyoruz. Site Kuralları madde 22'ye lütfen dikkat ediniz.
Sn.alpeki99,
Rica ederim oyle bir maksadi amacimiz olamaz. Husnu zanniniza saygi duyarim.
Bu tur bir raporlamaya formda rastlayamadim. Takdir edersiniz ki yapabilirlik ihtimalim olsaydi inanin Sizleri rahatsiz etmezdim. Bunu daha onceki konularda da belirtmeye calistim. Ancak bu sorunum farkli, bildiginiz gibi veri kaynaginda ki bilgiyi; rapor da ki textbox lara IIF lerle yazdirmaya calistim, ancak ilk satirlari(raporda) yaziyor, sonraki satirlarda kodlar calismiyor. Benim istirhamim odur ki; bunun yapilabirlik yolunun; bu konuda ki bilgi sahibi arkadaslarin yardim ve katkilari ile cozebilmem.
Belki meramimi tam olarak anlatamadim ama, Sizin dusundugunuz gibi bir niyetimiz ASLA yoktur.

yardimci olsanizda olmasanizda cok tesekkur ederim.

Saygilar

Subco
Sn Subco,

Yukarıda yazmış olduğunuz açıklama yeterli değil,

Sorununuz istediğiniz gibi sorgu oluşturamadığınızdamı yoksa sorgunuz tamamda bunu rapora dökememektemi anlaşılmıyor.

Daha detaylı ve anlayabileceğimiz bir açıklama yaparsanız yardımcı olmaya çalışalım.
Sn horozufuk,
veriyi Sizinde goreceginiz uzere sorguda (qry_aylikpuantaj) goruyorum. bu bilgieri;
gdeger bilgisine gore; report1 de belirtilen alanlara yazdiramiyorum. yada raporda gosteremiyorum. Tersden gidersek rapor da ki bilgileri alabilmem icin sorgularda nasil bir degisiklik olabilir, bilmiyorum bu nasil olacak ama.

Ilginiz icin cok tesekkur ederim.

Saygilar

Subco
Arkadaslar yardimci olabilirmisiniz?
Saygilar,
subco
Sayfalar: 1 2 3 4