AccessTr.neT

Tam Versiyon: recete yazma programı kayıt sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
sayın hocalarım gene sizlerin yardımı ile yazdığımız programı aşağıda ekledim. fakat programı sanırım sil baştan yapmamız gerekiyor. yapmak istediğim şu. programı incelerseniz reçete formunda personeli seçip ilaçları falan seçip işlemi tamam lıyoruz.
ben istiyorumki her personelin ayrı bir formu gibi bişey olsun ki o personele yazılmış her reçete kayıtlı kalsın. o personeli tıkladığımda geçen sene bile yazılmış reçeteyi ne yazıldığını görebileyim. bilmiyorum belki alt form koymaylamı hallolur nasıl olur bilmiyorum. kendin çok anlamadığım için sizlerden yardım bekliyorum. fikir ve yardımlarınızı bekliyorum. tşkler şimdiden.....
bu hali ile karışık
bence siz 2 tablo yapın ,1.tablo kişiler,2.tablo ilaçlar olsun ve birbirine ilişkilendirin ama önce ölümcül hatalar ve acces derslerini gözden geçirin derim
hocam keşke dediğinizi yapabilsem. sanırım iklişkilendirme ve kod girerek yapılacak bişey....
Sn kesoka programı belli seviyeye getirdikten sonra düzeltmek daha zor olacak. Önerim Firmalar, Çalışanlar, ilaçlar ve Reçeteler tabloları olmalı ... Sizin için reçete veya firma hangisi önemliyse onu baz alarak reçete veya firma hareketleri tablosu oluşturmalısınız. Kademeli olarak firma, çalışan, reçete kayıtları girilmeli.. Pek genel bir açıklama oldu. Bu programı sizden başkasının düzeltmesi daha zor.
Kolay gelsin. İyi bayramlar..
Saygılar...
sayın hocam doğru söylüyorsunuz. ben size şu kadarını söyliyim bu program daha önce personel takip programı olarak yazıldı. vo yuzden firma falan konuldu. sonra buna reçete kayıtta ekledik o yuzden iyice karıştı. şimdi ise reçete kayıt olarak kullanılacak. yani bana asıl lazım olan veriler personel adı soyadı tc tel ve ilaç isimleri listesi orda var zaten fiyatları ile.... diğer veriler önemsiz . eğer yapmak istediğimi anladıysanız bi örnek yapabilirmisiniz. sizlerden istiyorum çünki ben bi tablo hazırlarsam eminim malum hataları gene koyucem içine. her ne kadar dikkatli olmaya çalışsamda... önerilerinizi bekliyorum tşkler
yardımlarınız için teşekkürler gerçi bi çözüme ulaşamadık ama umudumda kalmadı genede teşekkürler.....
Sayfalar: 1 2