AccessTr.neT

Tam Versiyon: Excel - Asp iliskisi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Exceli istersek içindekileri asp kodları yardımızla sitemiz üzerinden yayınlayabiliriz.

BURADAN ÖRNEGi iNCELEYEBiLiRSiNiZ

gelelim kodlarına...

Kod:
<%
' EXCEL dosyasýnýn ilk satýrý alan adlarýný gösterir... Bu örnekte alanlar AD, SOYAD, TEL...

abdulkadir = "DBQ=" & Server.MapPath("deneme.xls") & "; DRIVER={Microsoft Excel Driver (*.xls)};"

Set abdul = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
Set kocer = Server.CreateObject("ADODB.Recordset")
abdul.open abdulkadir

sql="select * from [Sayfa1$]"
kocer.Open sql, abdul, 1,3
%>
<style type="text/css">
<!--
.style1 {color: #FFFFFF}
-->
</style>

<p><strong>Exceli istersek bu şekilde veritabanı olarak da kullanabiliriz.Bu k&uuml;&ccedil;&uuml;k &ouml;rnekde sadece aşağıdaki verileri excel sayfamızdan aldırdık</strong>. <a href="https://accesstr.net" target="_blank">ACCESSTR.net </a><span class="style1">....</span> <a href="mailto:[email protected]" target="_blank">ERKAN UCAR</a> </p>
<table border="1" width="91%" id="table1" bordercolor="#000000" cellspacing="0" cellpadding="0" *****border-collapse: collapse">
    <tr>
        <td><b>AD</b></td>
        <td><b>SOYAD</b></td>
        <td><b>TEL</b></td>
        <td><b>ADRES</b></td>
        <td><b>WEB</b></td>
        <td><b>MAIL</b></td>
    </tr>

<%
do while not kocer.eof
%>
    <tr>
        <td><%=kocer("AD")%>&nbsp;</td>
        <td><%=kocer("SOYAD")%>&nbsp;</td>
        <td><%=kocer("TEL")%>&nbsp;</td>
        <td><%=kocer("ADRES")%>&nbsp;</td>
        <td><%=kocer("WEB")%>&nbsp;</td>
        <td><%=kocer("MAIL")%>&nbsp;</td>
    </tr>

<%    
kocer.movenext
loop

kocer.close
Set kocer = nothing
abdul.close
Set abdul = nothing
%>
</table>

bu kodları text dosyasına kaydedip dosya ismini ne olmasını istiyorsanız o şekilde isim verip uzantısını ".asp" olarak ayarlayınız.
* A-----B------C----------D-------E--------F
1 AD SOYAD TEL ADRES WEB MAIL
2ERKAN UCAR 3917475 Bodrum www.turizmmezunlari.com [email protected]

temsili Excel sayfamızda bu şekilde Img-grin unutmadan deneme.xls olarak yapmamız gerekiyor. eğer değiştirmek isterseniz kodumuzun 4. satırındaki deneme.xls isminide değiştirip kullanabilirsiniz.
teşekkürler şimdiye kadar hep Access ile asp'nin ilişkili olduğunu biliyordum. İlk defa bir Excel asp ilişkisini gördüm. Aydınlattığınız için çok çok teşekkürler.
rica ederim. ne mutlu bizlere, bilgilerimizi paylaşıp yeni bişeyler öğrenmek için buradayız. zaten. imzamda dediğim gibi......
arkadaşlar mesela Excel sayfam var a sütununda 100 b sütununda 101 verisi var c sütunu da mesela grafik olsa ben a ile b sütunlarını görsel oalrak c de göstermek ve tıpkı fx işlevi gibi bunu mesela 1000 alt alta satır için kopyalamak istiyorum.Acaba mümkün mü saonuçta asp ile c sütununu çağıracam ancak c1 ali c2 veli vb. her kişiyi de farklı numara ile çağırıyorum.Yardım etmeniz mümkün mü?
Sn. Hsara lütfen konunuzu uygun kategoriye açınız ve örnek ekleyiniz.
(02/01/2012, 08:02)chopper07 yazdı: [ -> ]Sn. Hsara lütfen konunuzu uygun kategoriye açınız ve örnek ekleyiniz.

Hocam konuyu nereye açmam gerekli?Burası excel-asp değil mi?Uygun yeri bilemiyorum.Eğer konu burada kalacaksa örnek ekleyeyim.