AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tarihin Durumuna Göre Güncelleme Kodu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhabalar, Siteden alıp uyarladığım İzin takip programında tek eksiğim kaldı. O gün içinde yıllık izin ve diğer izin alan kişiler programa işlendiğinde kurum içinde kimlerin kaldığını nasıl raporlayabilirim. Örnek olarak bugüne ait bazı kişilere günlük izin verdim, 2 tarih arası sorgu yaptığımda bunu nasıl ilişkilendireceğimin kurgusunu gerçekleştiremedim. Çokda iyi değilim Access konusunda sadece meraklıyım, birkaç aydır siteden öğrendiklerimle ve sizler sayesinde kurumumda faydalı programlar yaptım. Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.
Mantık olarak yapılması gereken şu;
Tablonuza yeni bir alan ekleyin "durum" adıyla
görevde ve izinde olacak şekilde iki değer alacak şekilde ayarlayın, default olarak görevde yazdırmasını sağlayın, personele izin kaydı yapılırken bu alnı "izinde" olacak şekilde güncellettirin,
personelin izinden dönüş tarihi boşsa veya şuanki tarihten küçükse durum alanını "görevde" olarak şekilde güncellettirin,
yeni bir form tasarlayıp bir adet liste kutusu ekleyin, verileri söz konusu tablonuzdan alsın. forma birde açılır kutu ekleyip değer olarak izinde ve görevde seçeneklerini ilave edin, liste kutusundaki "durumu" alanını formunuzdaki açılır kutuya göre filtreletin,
açılan kutunun güncelleme sonrası olayına liste kutusunu güncelleyecek kodlamayı yapın.
Bu sayede o an için görevde ve izinde olanların listesini almanız mümkün olabilir.

Saygılar
Hemen deniyorum, Teşekkürler
1-(Tablonuza yeni bir alan ekleyin "durum" adıyla görevde ve izinde olacak şekilde iki değer alacak şekilde ayarlayın, default olarak görevde yazdırmasını sağlayın, personele izin kaydı yapılırken bu alnı "izinde" olacak şekilde güncellettirin) "Tbl_KullanilanDgrIzin" tablosu içinde bunu yaptım "KLDgrBitTar" adında dönüş tarihi ekledim ama formda bu hücrede takvimi çıkartamıyorum

2- (personelin izinden dönüş tarihi boşsa veya şuanki tarihten küçükse durum alanını "görevde" olarak şekilde güncellettirin,) bunu yapamadım,

3-(Yeni bir form tasarlayıp bir adet liste kutusu ekleyin, verileri söz konusu tablonuzdan alsın. forma birde açılır kutu ekleyip değer olarak izinde ve görevde seçeneklerini ilave edin, liste kutusundaki "durumu" alanını formunuzdaki açılır kutuya göre filtreletin) "Frm_Deneme" adında bir form yaratıp liste kutusu ve açılır kutu ekledim ama maalesef gerisi gelmedi

4-(Açılan kutunun güncelleme sonrası olayına liste kutusunu güncelleyecek kodlamayı yapın) bunuda yapamadım

Sizleri hayal kırıklığına uğrattım ama maalesef accesse çok hakim değilim ama ısrarcıyım,
Ne yapılması gerektiğini anladım ama kodlamayı bilmiyorum
1. Sorun çözüldü, Diğerleri için yardımı rica ediyorum, lütfen
Lütfen. Yardım bekliyorum.
Konuyu burda kapatıyorum. Farklı bir şekilde tekrar sormak istiyorum. Kusura bakmayın. Mustafa Hocam tekrar teşekkür ederim.
Ekteki izin takip programını siteden alıp kendime uyarladım, bir konuda takıldım, bazı personeli göreve ve izine gönderidiğimde dairede kimler kalmış raporunu almak istiyorum. Bu konuda Mustafa Hocam mantığını açıkladı ama benim o kadar kod bilgim yok. Mustafa Hocam Derki;

(Mantık olarak yapılması gereken şu;Tablonuza yeni bir alan ekleyin "durum" adıyla görevde ve izinde olacak şekilde iki değer alacak şekilde ayarlayın, default olarak görevde yazdırmasını sağlayın, personele izin kaydı yapılırken bu alnı "izinde" olacak şekilde güncellettirin,
personelin izinden dönüş tarihi boşsa veya şuanki tarihten küçükse durum alanını "görevde" olarak şekilde güncellettirin, yeni bir form tasarlayıp bir adet liste kutusu ekleyin, verileri söz konusu tablonuzdan alsın. forma birde açılır kutu ekleyip değer olarak izinde ve görevde seçeneklerini ilave edin, liste kutusundaki "durumu" alanını formunuzdaki açılır kutuya göre filtreletin, açılan kutunun güncelleme sonrası olayına liste kutusunu güncelleyecek kodlamayı yapın. Bu sayede o an için görevde ve izinde olanların listesini almanız mümkün olabilir),

Bende; 2- (personelin izinden dönüş tarihi boşsa veya şuanki tarihten küçükse durum alanını "görevde" olarak şekilde güncellettirin,) bunu yapamadım, "Tbl_KullanilanDgrIzin" formuna gerekli alanları ekledim,

3-(Yeni bir form tasarlayıp bir adet liste kutusu ekleyin, verileri söz konusu tablonuzdan alsın. forma birde açılır kutu ekleyip değer olarak izinde ve görevde seçeneklerini ilave edin, liste kutusundaki "durumu" alanını formunuzdaki açılır kutuya göre filtreletin) "Frm_Deneme" adında bir form yaratıp liste kutusu ve açılır kutu ekledim ama maalesef gerisi gelmedi

4-(Açılan kutunun güncelleme sonrası olayına liste kutusunu güncelleyecek kodlamayı yapın) bunuda yapamadım

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Sayfalar: 1 2 3