AccessTr.neT

Tam Versiyon: Giriş Maskesi Problemi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Aynı formdaki dosya no kısmının yıl/rakam (örneğin 2009/214) v.s. şeklinde girilebileceği bir giriş maskesini nasıl yapabilirim acaba? Burada önemli olan yıl hanesinin 4 rakam eksiksiz girilmeye zorlanması ve ardından "/" simgesinin otomatik gelmesi. "/" simgesinden sonra 1-6 arası rakam gelebilir.

Bu son sorum çok önemli değil ama yardımcı olursanız program neredeyse mükemmel olacak..
Metin Kutusunun giriş maskesi olayına aşağıdakini yazınız.
0000"/"000

Hocam harikasınızImg-grin
Çok teşekkür ederim.
Rica ederim, giriş maskesi olayında dikkat etmeniz gereken bir durum var, eğer slashtan sonraki sayı 4 haneli olursa sonradan sıkıntı yaratabilir, bence 0123 şeklinde 4 haneli yapın.

Pardon hocam ama şu kısmı anlayamadım.
(16/09/2010, 01:57)sledgeab yazdı: [ -> ]Rica ederim, giriş maskesi olayında dikkat etmeniz gereken bir durum var, eğer slashtan sonraki sayı 4 haneli olursa sonradan sıkıntı yaratabilir, bence 0123 şeklinde 4 haneli yapın.
Mesajınızdan sonra denedim ve gerçekten 4 rakamlı dosya no giremedim. Ben 1 - 6 arası rakam girebilmeliyim. Ya da slash tan sonraki kısım için giriş maskesi, yani bir sınırlama olmamalı. Bu durumda bu mümkün mü acaba?
slashtan sonra eksik karakter sırınlaması olmaması ve 6 karakter girilebilmesi için

0000"/"######
Sayfalar: 1 2