AccessTr.neT

Tam Versiyon: Ön İzlemede Yazdırma Seçenekleri
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba,

Çalışmamda bulunan raporları genelde Rapor görünümünde açtırdım ama farklı bir bilgisayarda programı kullanmak istediğimde bazı raporların boş göründüğünü ve maus ile seçince görünür olduklarını farkettim,
Ozan hocamın bu konuda cevapladığı bir konuya baktım ve rapor görünümü değilde "ön izleme" formatında açmamızı tavsiye ettiğini gördüm,,

Sorun şu ki ön izleme ile açınca malum komut düğmesi eklenemediği için yazdırma olayı sorun oluyor,

Kısacası ön izleme görünümünde sağ tuş olayından ve Ctrl+P den başka bir yazdırma yöntemi varmıdır acaba.?

Ayrıca sayfanın yazıcıya gönderilirken kağıt üzerine nasıl yazdırılacağı ve buna ait ayarların yapılabileceği bir diyalogda olmalı tabi...

Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim,

Saygılarımla...
(01/05/2014, 20:16)akdemir1 yazdı: [ -> ]Çalışmamda bulunan raporları genelde Rapor görünümünde açtırdım ama farklı bir bilgisayarda programı kullanmak istediğimde bazı raporların boş göründüğünü ve maus ile seçince görünür olduklarını farkettim,

Bu problemin giderilmesi için raporun yüklendiğinde olayına aşağıdaki kodu yazarak deneyebilir misin?

SendKeys "^{a}"

Ayrıca yazdırma olayı ile ilgili olarak mesela F3 butonuna sendkeys kodu ile yardırma penceresini açtırabilirsiniz.
Merhaba,

Hocam önerdiğiniz kodu denedim, rapordaki verilerin tamamı seçili olarak görüntülendi.Sanki rapor açılmış ve ben maus ile kayıtların tamamını seçmişim gibi. (Ctrl+a)

SendKeys "^{a}" kodundan sonra raporda açılan metin kutularından herhangi birine setfocus yaptırabilsem sorun çözülecek gibi sanki, DoCmd.SelectObject ile denedim hata verdi.

Saygılarımla.
MetinKutusu.setfocus
kodunu deneyiniz.
veya
SendKeys "^{a}" kodunun altına
SendKeys "ENTER"

kodu ekle,
Malesef olmadı hocam, iki koduda hem ayrı ayrı hemde birlikte denedim ama seçtiğim metin kutusuna odaklanmadı.
Örnek uygulama ekleyiniz.
Sayfalar: 1 2 3