AccessTr.neT

Tam Versiyon: acilan kutudan secilen raporu RUN etmek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkasaslar Merhaba,
EK'te ki 2003-2007 veritabaninda; Frm_Main de, "rapor listesi" combosu var, bu combo yu tiklayinca karsimiza uc tane rapor ismi cikiyor. Buradan raporu secerek asagida ki "Secilen rapor Ac" butonuna tiklayinca, secmis oldugumuz raporun calismasi gerekiyor, ancak burada calismiyor.

Birde, ara sira belirtigim bir durum var burada "rapor 1 i ac" otomatik olarak yaptim (komut olarak) dikkat edilirse event da [Embedded Macro] yaziyor, ben buraya normal 2003 deki gibi vb kodu ile rapor ac yaziyorum kod calismiyor.

2003 de yazdigimiz bu tur rapor ac, foruma git, vb gibi basit kodlari 2007 de yazdigimizda neden calismadigini anlatabilirmisiniz.

Selamlar,

Subco
Sayın subco;
Access 2007 düğme eklendiğinde eğer siz sihirbazı takip ettirerek komutunuzu istediğini seçilmiş işlemleri yaparsa gömülü makro şeklinde yapar.
Siz eğer makro istemiyorsanız düğmeyi ekledikten sonra gelen ekranı kapatıp tıklanınca olayına dilediğiniz komutları yazacaksınız.
Kolay gelsin.
Sayin Kur@l,

Dediginiz sekilde kodu yaziyorum, gonderdigim veritabaninda oldugu gibi 2007 de bu kodlar calismiyor. Sizden gelen bu veritabaninda da calismiyor.
Selamlar

Subco

Secilen Rapor Ac butonunun on click ine yazilan kod:

Private Sub Command9_Click()
On Error GoTo Err_Command9_Click:
Dim stdocname As String

stdocname = Me.raporac

DoCmd.OpenReport stdocname, acViewPreview

Exit_Command9_Click:

Err_Command9_Click:
MsgBox Err.Description

End Sub

NOT: ama calismiyor...
Sayın subco;
Gönderdiğim bütün çalışmalar bende Access 2007 de deniyorum ve çalıştığını gördükten sonra ekliyorum.
Bence siz hangi sistemde çalışmak istediğinizde karar kılın ve ondan sonra ekleyin çözelim problemlerinizi.
Kolay Gelsin.
Sayin Kur@l,

Tesekkur ederim, bende 2007 de calisiyorum, bende Sizden gelen (MaterialList_2007_kur@l_yeni) calismadi.

yardimlarinizi bekliyorum.

Selamlar,

Subco
Sayın Subco;
Benim için sözün bittiği yerdeyiz. Bende bir problem olmadan çalışıyor. Acaba referenceleri bir kontrol etseniz.
Bunun dışında size office 2007 programını en baştan kurmanızı tavsiye ederim.
Birde aklıma gelen Access Seçenekleri içinden güven merkezi ayarları ile makro ayarlarını minimum güvenlik olarak ayarlayabilirseniz sevinirim.
Bunun dışında aklıma bir şey gelmiyor.
Kolay Gelsin.
Sayfalar: 1 2