AccessTr.neT

Tam Versiyon: form - subform ilişki
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,

Oluşturduğum veritabanında ana form ECR 'dır. ECR içindeki subformda LOG bölümünde onay kısmına ok seçtiğim zaman ana formda solda bulunan onay kutusunda da otomotik olarak OK yazısının cıkmasını istiyorum. Sanırım ilişkide bir hata yapıyorum. desteğiniz için teşekkür ederim.
(16/08/2013, 18:19)efed yazdı: [ -> ]Merhaba,

Oluşturduğum veritabanında ana form ECR 'dır. ECR içindeki subformda LOG bölümünde onay kısmına ok seçtiğim zaman ana formda solda bulunan onay kutusunda da otomotik olarak OK yazısının cıkmasını istiyorum. Sanırım ilişkide bir hata yapıyorum. desteğiniz için teşekkür ederim.

Sanırım mantık hatası yapıyrosunuz.
Gördüğüm kadarıyla ECR tablosu ile Log Details tablosu arasında bir çok ilişki kurmuşsunuz. Yani ECR'deki bir kayda karşı Log Details tablosunda çok sayıda kayıt yapılabilir.
Siz diyorsunuz ki Log Details tablosunda ilgili kayda OK yazarsam ECR tablosundaki Logistics Approval alanına OK yazsın.
Peki alt formda yeni kayıt deyip approval kutusuna başka bir veri girince ana formdaki daha önce yazdırdığınız OK/NOK değişecek.
Bu mantıklı mı sizce?