AccessTr.neT

Tam Versiyon: Raporda Tarih Olan Kutuların Boyanması ve Boş Kayıtların Gizlenmesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Herkese merhabalar

1 aydır üzerinde çalıştığım projemde takıldım kaldım arkadaşlar.2 sorum olacak

soru 1 :
anasayfadaki açılan kutudan M.SEN i tıkladığımızda rapor açılıyor.Bu raporda En soldaki DATE sütunu hariç diğer her yerde tarih olan ve WAITING yazan kutuların otomatik kırmızı zemin olmasını istiyorum.Nasıl yapabilirim?amacım tarih olan kutular ile WAITING yazan kutulara dikkat çekmek.

soru 2 : yine aynı raporda en altta mesela boş satırlar çıkıyor.Bunları nasıl gizleyebilirim?

bunun nedeni aslında şu ; Connect sutununda belirtiğim 1 yazan material kodu altındaki 1.1 e bağlı.Bu şekilde 1.1.1.1 e kadar gidiyor.Ondan dolayı sadece 1 yazan bir kayıt girdiğimde diğer 3 kutu boş kalıyor.

Yorum yapan herkese şimdiden çok teşekkür ederim

iyi çalışmalar
Arkadaşlar 1. Sorumu çözdüm.Koşullu biçimlendirmeden yaptım sonunda.Ancak Tarih kısmını yapamadım.Ne yapıp ettiysem koşullu biçimlendirmeden tarih aralığı veriyorum ama olmuyor...
(31/07/2013, 16:46)siyahca yazdı: [ -> ]Arkadaşlar 1. Sorumu çözdüm.Koşullu biçimlendirmeden yaptım sonunda.Ancak Tarih kısmını yapamadım.Ne yapıp ettiysem koşullu biçimlendirmeden tarih aralığı veriyorum ama olmuyor...

WAITING için ilgili metin kutusuna sağ tık =>Koşullu Biçimlendirme => Alan Değeri => buna eşittir: => WAITING

Tarih için ise ayni şekilde ilgili kutuya koşullu Biçimlendirme uygularken bu sefer Alan Değeri yerine İfade seçin ve ifade kutusuna ISDATE([DENETIM_ADI]) şeklinde uygulayın.
Burada denetim adı olarak ilgili denetimin adını yazın.
Ben sizin örnekte denedim oldu.
(31/07/2013, 19:22)maytas yazdı: [ -> ]
(31/07/2013, 16:46)siyahca yazdı: [ -> ]Arkadaşlar 1. Sorumu çözdüm.Koşullu biçimlendirmeden yaptım sonunda.Ancak Tarih kısmını yapamadım.Ne yapıp ettiysem koşullu biçimlendirmeden tarih aralığı veriyorum ama olmuyor...

WAITING için ilgili metin kutusuna sağ tık =>Koşullu Biçimlendirme => Alan Değeri => buna eşittir: => WAITING

Tarih için ise ayni şekilde ilgili kutuya koşullu Biçimlendirme uygularken bu sefer Alan Değeri yerine İfade seçin ve ifade kutusuna ISDATE([DENETIM_ADI]) şeklinde uygulayın.
Burada denetim adı olarak ilgili denetimin adını yazın.
Ben sizin örnekte denedim oldu.
Çok teşekkür ederim desteğiniz için.Yarın şirkette hemen deneyeceğim.Evde lisansım olmadığı için kullanamıyorum access.

Sanırım tek sorunum kaldı şimdilik.Rapordaki boş satırlar.
(01/08/2013, 00:04)siyahca yazdı: [ -> ]Sanırım tek sorunum kaldı şimdilik.Rapordaki boş satırlar.

Onu zaten üstteki mesajınızda siz söylemiştiniz. Tablonun birisinde olup da diğerlerinde olmayan kayıtlardan sebep olsa geerk.
(01/08/2013, 00:26)maytas yazdı: [ -> ]
(01/08/2013, 00:04)siyahca yazdı: [ -> ]Sanırım tek sorunum kaldı şimdilik.Rapordaki boş satırlar.

Onu zaten üstteki mesajınızda siz söylemiştiniz. Tablonun birisinde olup da diğerlerinde olmayan kayıtlardan sebep olsa geerk.

Çözümü yokmu peki?Yani kayıt yoksa rapordaki satır görünmesin diye birşey?
Sayfalar: 1 2