AccessTr.neT

Tam Versiyon: Otomatik Sayı Problemi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Otomatik kayıt belası. Silinen kayıtların Toplam Kayıt Sayısı bölümünden düşümü yapılmıyor. Haliyle 3000 görünen kaydın aslında 2500 tane olduğu, 500 kaydın silinen kayıt olduğunu varsayalım. Biraz araştırdım ama hep bütün kayıtları sil sonra düzenle onar ... gibi çözümler sunulmuş. Ben kayıtlarımı silmeden (silsem nasıl geri getirecem bilmiyorum) otomatik kayıt belası sorununu nasıl çözecem Img-cray
Biraz uzun oldu. Kusura bakmayın. Detaylı anlatmak istedim.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı: 1
Şifre: 1
Arkadaşlar 3. seçeneği hallettim.
Bir çok arkadaşın sorunu olan bu uygulamayı aşağıdaki yöntemi kullanarak hallettim.

Bir OtomatikSayı alanı değerini, tablodaki alanlardan birine karşılık gelecek biçimde sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin: 1. OtomatikSayı alanı ana tablodan silin.

OtomatikSayı alanın adını not alın.
2. Soldaki bölmede Sorgular'ı tıklatın. Sağdaki bölmede Tasarım görünümünde sorgu oluştur'u çift tıklatın.
3. Tabloyu Göster İletişim kutusunda ana tabloyu seçin. Ekle'yi ve sonra da Kapat'ı tıklatın.
4. Ana tablonun tablo görünümünde gereken alanları çift tıklatıp alanları seçin.
5. Gereken Sıralama düzenini seçin.
6. Sorgu menüsünde, Tablo Oluştur Sorgusu'nu tıklatın. Tablo Adı metin kutusuna yeni tablo adını yazın ve sonra da Tamam'ı tıklatın.
7. Sorgu menüsünde, Çalıştır'ı tıklatın.
8. Şu metni içeren bir İletişim kutusu görüntülenir: Yeni bir tabloya # satır yapıştırmak üzeresiniz. Satırları eklemek için Evet'i tıklatın.
9. Dosya menüsünde, Kapat'ı tıklatın. Tablo Oluştur Sorgusu'nu kapatmak için Hayır'ı tıklatın.
10. Soldaki bölmede Tablolar'ı tıklatın. Yeni tabloyu sağ tıklatın ve sonra da Tasarım Görünümü'nü tıklatın.
11. Tablo için Tasarım görünümünde, adım 1'de sildiğiniz alan adıyla bir OtomatikSayı alanı ekleyin. Bu OtomatikSayı alanı yeni tabloya ekleyin ve sonra da tabloyu kaydedin.
12. Tasarım görünümü penceresini kapatın.
13. Ana tablo adını yeniden adlandırın. Yeni tablo adını, ana tablo olacak şekilde yeniden adlandırın.

www.excel.web.tr/f58/otomatik-sayy-syfyrlama-microsoft-ozumu-t18491.html sitesinden alıntıdır)
Konuyu cevaplanmış sorular bölümüne taşıyorum, ancak yaptığınız işlemin yanlış olduğunu bilmelisiniz,
Hocam bundan sonra yanlış yapmamak ve yanlışa devam etmemek için lütfen doğru yöntemi de belirtir misiniz?