AccessTr.neT

Tam Versiyon: Form Boş Gelsin
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Merhaba ufak bir sorum olacak projeme koyduğum bir form var ve bu formun ben hep ilk açıldığında veri girmeye hazır bir şekilde boş gelmesini istiyorum ancak hep son kayıt geliyor ve Yeni kayıt düğmesine basmam gerekiyor.
Kolay bir çözümü var ise paylaşırmısınız.
Merhaba

Formun açıldığında kısmına kod olarak aşağıdaki yazarsanız ilk boş yeni kayıtla açılacaktır.

Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec
End Sub
Teşekkürler ama olmadı. versiyon farklı olabilir.
kod ile yapamayınca makro ile yaptım aştım sorunu teşekkürler.
Sn hasankorkmaz45, sn naimelik'in belirttiği kod normalde çalışması lazım. Versiyon farkı olduğunu düşünmüyorum. Eğer örnek eklerseniz, nedenini birlikte tespit edebiliriz. Fakat ihtiyacım kalmadı derseniz, siz bilirsiniz. Kolay gelsin.
HAyır işimi hallettim, ama örnek paylaşamıyorum.
genelde office 2003 yada xp kullanıyor buradakiler ben örneğimi 2007 de geliştirmiştim. başka bir konudaki sorumda yardım edememişlerid, 2007 örneğimden ötürü o yüzden örnek yüklemedim ama bende 2007 var ve bir bakayım dersen memnuniyetle yüklerim örneğimi..
Hemen yüklerseniz bakabilirim. Teşekkürler.
Çıkmam gerektiği için daha fazla bekleyemeyeceğimden ben bir örnek ekliyorum. İnceleyip sizinki ile karşılaştırın lütfen. Kolay gelsin.
Sayfalar: 1 2 3 4