AccessTr.neT

Tam Versiyon: Acceste İlişkilendirme ?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
arakdaşlar asp.net haber scripti yazıyorum. acceste guncel,saglık,spor vs.. gibi tabloları olusturdum.fakat bunların gösterimi için her haberin kendine ait bir id numarası olması gerek.Bunu nasıl yapabilirim?
Mesela ;
ıd 1=Spor: Galatasaray Dogbayı aldı
ıd 2=Guncel: Secimler yaklasıyor.

gibisinden.
Böyle olmadıgı zaman her kategoride(tabloda) ıd ler 1 den baslıyor karısıklık oluyor.
ıd 1=Spor: Galatasaray Dogbayı aldı
ıd 2=Spor: Galatasaray xxx aldı
ıd 1=Guncel: Secimler yaklasıyor.

Yardımcı Olabilirmisiniz
dediğinizin olması için. sabit bir tablonuz olması gerekiyor. örneğin takımmlar tablosu orada her takıma id numarası verip bir bilgi yükleyeceğiniz zaman orası ile ilişkilendirip ona göre çekme yapmanız gerekmekte. veri tabanınızın bir örneğini ekleseydiniz daha hızlı ve mantıklı bir cevap alabilirsiniz
hocam dediginiz söyle birseymi
+Haberler Tablosu
++spor
++saglık
++egitim

gibi birseymi.

Benim istedigim oku.aspx diye sayfa olacak buraya gelen link abc.com/oku.aspxId=1-2-3-4.... diye gidecek.
Ama Veritabanındaki Tablolardaki Her Haber Birbirinden bagımsız olmayacak her bir haberin kendine has id si olacak böyle düzenlemek gerekiyor.Düzenlemedigimiz zaman her tabloda id 1 den baslıyor 1. ıd de birden fazla haber oluyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Veritabanım bu hocam siz daha iyisini bilirsiniz düzenleyebilirmisiniz acaba dogru bir sekilde ?

http://s2.dosya.tc/server25/ujnRBm/vtHaber.rar.html

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim
haber tablosu
1 sağlık
2 futbol
3 eğiyim

sağlık
1 hastane
2 sağlık ocağı
3 özel

futbol
1 galatasaray