AccessTr.neT

Tam Versiyon: excele veri atma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba arkadaşlar yine bennnnn
biliyorum bıktınız benden ama beni siz bulaştırdınız bu Access e bırakmıcam yakanızı :d

bir sorum daha var

oluşturduğum sorguyu excele atmaya çalışıyorum

Private Sub excelle_Click()
Dim Klasor As String

Klasor = CurrentProject.Path & "\ " & Format(Me.tarih1, "ww") & " hafta Bakteriyoljik Analiz Sonuçları.xls"
If MsgBox("Verileri Excele aktarmak istiyor musunuz? ", 36, "klasor 'e aktarılacak") = 6 Then
DoCmd.TransferSpreadsheet acExport, 8, "srg_numune", Klasor, True
'.Cells.AutoFit ' burada yeni Excel belgesinde hücrelerin otomatik bıyutlanmasını istiyorum
'Cells.AutoOutline ' burada dolu olan hücrelerin kenarlık çizgisi olmasını istiyorum

MsgBox "Aktarma işlemi tamamlandı", 0, "VERİ AKTARIMI"
Exit_excelle:
Exit Sub
Err_excelle:
MsgBox Error$
Resume Exit_excelle
End If
End Sub
herşey güzel ama oluşturduğum excelsayfasının formatının istediğim gibi olmasını istiyorum acaba neyi eksik yapıyorum.
oluşan yeni Excel belgesinin adı hangi koddur Excel yazdım olmadı current project olmadı

yardımlarınız için teşekkürler
Bu kodtta programın bulundugu yere atıyor
ve
Klasor = CurrentProject.Path & "\ " & Format(Me.tarih1, "ww") & " hafta Bakteriyoljik Analiz Sonuçları.xls"
Burdaki kodda
\ .. sonrası
" & Format(Me.tarih1, "ww") & " hafta Bakteriyoljik Analiz Sonuçları.xls"
ayrıca burda Tarih1 isimli alandan tarihin haftasını almış
yani .......24hafta Bakteriyoljik Analiz Sonuçları...isimli olmuş
tarih istemezsen
Klasor = CurrentProject.Path & "\ " & " ......... .xls"
yazmalısın
(17/01/2013, 18:25)C*e*l*o*y*c*e yazdı: [ -> ]Bu kodtta programın bulundugu yere atıyor
ve
Burdaki kodda
\ .. sonrası
" & Format(Me.tarih1, "ww") & " hafta Bakteriyoljik Analiz Sonuçları.xls"
ayrıca burda Tarih1 isimli alandan tarihin haftasını almış
yani .......24hafta Bakteriyoljik Analiz Sonuçları...isimli olmuş
tarih istemezsen
Klasor = CurrentProject.Path & "\ " & " ......... .xls"
yazmalısın

sayın celoyce cvp için teşekkürler fakat problem şu ben Excel belgesi oluşturabiliyorum bu kodla fakat bu belgeyi vb da düzenlemek istiyorum

belge.Range("A7:F7").MergeCells = True
belge.Cells(7, 1) = "Numunenin Alındığı Adres :"
belge.Cells(7, 1).Font.Name = "Arial Narrow"
belge.Cells(7, 1).Font.Size = 12
belge.Cells(7, 1).Font.Bold = False
belge.Cells(7, 1).Font.Color = vbBlack
belge.Cells(7, 1).VerticalAlignment = xlCenter
belge.Cells(7, 1).HorizontalAlignment = xlLeft
elimde belge isimli excel.aplication için olan kodları en başta yazdığım koda nasıl uygulayabilirim???

iyi geceler
bu koda uygulayamazsın. tablonu döngü içinde satır satır işlemen lazım excele. senin kod düz olarak atar. belge.... ile yazılan kodları kullanman gerekli.
(19/01/2013, 03:04)Yandemir yazdı: [ -> ]bu koda uygulayamazsın. tablonu döngü içinde satır satır işlemen lazım excele. senin kod düz olarak atar. belge.... ile yazılan kodları kullanman gerekli.

murat hocam cvp için teşekkürler sizin verdiğiniz kodlar üzerinden baya bi mesafe kat ettim. hatta ufuk hocamında yardımıyla birden falza yöntemde buldum.

fakat sizin verdiğiniz kodlarla 1-2 şey yapamadım. mesela oluşturduğum Excel dosyasına isim vermeyi, hücrelerin etrafına çizgi oluşturmayı, ve en önemlisi bir sorgudaki birden fazla veriyi atmayı beceremedim.
vb kodları içinde
thisworkbook
diye bi satır görünce aklıma acaba bu şekilde yapabilirmiyim dedim.

haklı olarak diyeceksiniz ki hangi kodu vermiştim??
https://accesstr.net/konu-formdaki-bilgi...tml?page=6
buradaki kodlardan yaptım anladığım kadarıyla
o verdiğim kodların bitiminde sendkeys ile kaydet kodunu ardından yine aynı yöntemle dosya adını gönderebilirsin.
Sayfalar: 1 2