AccessTr.neT

Tam Versiyon: 2 farklı raporu aynı anda mail ile gönderme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
sevgilli üstadlar,
sorunum mail göndermek ile ilgili ancak, normal bir mail gönderimi degil.
ben iki farklı raporu aynı anda göndermek istiyorum. ataç yapmadan.
kullandıgım kod şu: DoCmd.SendObject acReport, "rp_ihale_teklif_mektup", "PDFFormat(*.pdf)", "", "", "", "TEKLİF MEKTUBU", "SAYIN İLGİLİ: Ekte ilgili teklif mektubumuz mevcuttur.Bilgilerinize. Saygılarımızla. ", True, ""

bunda hiç sorun yok çalışıyor

yapmak istediğim şu : DoCmd.SendObject acReport, "rp_ihale_teklif_mektup,rp_ihale_teklif_cetvel", "PDFFormat(*.pdf)", "", "", "", "TEKLİF MEKTUBU", "SAYIN İLGİLİ: Ekte ilgili teklif mektubumuz mevcuttur.Bilgilerinize. Saygılarımızla. ", True, ""

bu şekilde hatta bir çok şeklide denedim başaramadım. bu kod üzerinde nasıl bir değişiklik yapmalıyım ki 2 raporu aynı anda göndereyim.

iki rapor gönderilirken uygulancak filtre aynı yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum saygılar
İkisinden birinin olmaması halinde lütfen örnek ekleyiniz.
denermisiniz.
 DoCmd.SendObject acReport, "rp_ihale_teklif_mektup" & "rp_ihale_teklif_cetvel", "PDFFormat(*.pdf)", "", "", "", "TEKLİF MEKTUBU", "SAYIN İLGİLİ: Ekte ilgili teklif mektubumuz mevcuttur.Bilgilerinize. Saygılarımızla. ", True, ""
veya
DoCmd.SendObject acReport, "rp_ihale_teklif_mektup", "PDFFormat(*.pdf)", "", "", "", "TEKLİF MEKTUBU", "SAYIN İLGİLİ: Ekte ilgili teklif mektubumuz mevcuttur.Bilgilerinize. Saygılarımızla. ", True, "" & DoCmd.SendObject acReport, "rp_ihale_teklif_cetvel", "PDFFormat(*.pdf)", "", "", "", "TEKLİF MEKTUBU", "SAYIN İLGİLİ: Ekte ilgili teklif mektubumuz mevcuttur.Bilgilerinize. Saygılarımızla. ", True, ""
DoCmd.SendObject acReport, "rp_ihale_teklif_mektup", "PDFFormat(*.pdf)", "", "", "", "TEKLİF MEKTUBU", "SAYIN İLGİLİ: Ekte ilgili teklif mektubumuz mevcuttur.Bilgilerinize. Saygılarımızla. ", True, "" & DoCmd.SendObject acReport, "rp_ihale_teklif_cetvel", "PDFFormat(*.pdf)", "", "", "", "TEKLİF MEKTUBU", "SAYIN İLGİLİ: Ekte ilgili teklif mektubumuz mevcuttur.Bilgilerinize. Saygılarımızla. ", True, ""

kırmızı olan alanda hata veriyor kod. Img-cray

Özgür Bey,
Şöyle bir çözüm olabilirmi acaba, ben mail göndermek istediğim raporları bir klasör içerisinde pdf formatına çevirerel göndersem sonra onları maile eklesem. ancak burada şunu nasıl yaparım. a b c raporları olsun farklı farklı aynı andan bir den çok raporı pdf dönüştürüp bir klasöre göndermek mümkün mü? görüşlerinizi bekliyorum saygılar
https://accesstr.net/konu-birden-fazla-r...3#pid37533

esrefigit'in 10. mesajdaki örneğini kendinize uyarlayabilirsiniz.

WhereCrit = CurrentProject.Path & "\" & theId & ".pdf"
   DoCmd.OutputTo acReport, theId, acFormatXLS, WhereCrit

kodunu aşağıdaki ile değiştirirseniz Excel yerine pdf olarak gönderir.

WhereCrit = CurrentProject.Path & "\" & theId & ".xls"
   DoCmd.OutputTo acReport, theId, acFormatPDF, WhereCrit