AccessTr.neT

Tam Versiyon: VBA ile Dsum, DLookUp
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
İyi akşamlar.
Liste görünümündeki bir formumda 6 sütunumun değerlerini aşağıdaki formüller ile hesaplatıyorum.
A=DSum ("Miktar";"T07_UEM";"TopluİşNumarası&MaddeNumarası&Konfigürasyon&Revizyon='" & [SatışSiparişi] & [MaddeNumarası] & [Konfigürasyon] & [Revizyon] & "'")
B=DSum("FizikselStok";"T09_STK";"TopluİşNumarası&MaddeNumarası&Konfigürasyon&Revizyon='" & [SatışSiparişi] & [MaddeNumarası] & [Konfigürasyon] & [Revizyon] & "'")
C=DSum("Miktar";"T07_UEM";"MaddeNumarası&Konfigürasyon&Revizyon='" & [MaddeNumarası] & [Konfigürasyon] & [Revizyon] & "'")
D=DSum("FizikselStok";"T09_STK";"MaddeNumarası&Konfigürasyon&Revizyon='" & [MaddeNumarası] & [Konfigürasyon] & [Revizyon] & "'")
E=DLookUp("Fiilitarih";"T12_HRK";"Topluişnumarası&Maddenumarası&Konfigürasyon&Revizyon='" & [Satış siparişi] & [Madde numarası] & [Konfigürasyon] & [Revizyon] & "'")
F=DLookUp("Fiilitarih";"T12_HRK";"Numara&Maddenumarası&Konfigürasyon&Revizyon='" & [Satış siparişi] & [Madde numarası] & [Konfigürasyon] & [Revizyon] & "'")

Soru: Bu formüllerimin verdiği değerleri Vba ile nasıl yazabilirim?

NOT: Umarım eklenti olmadığı için uyarı almam Img-grin dosya o kadar büyük ki... bu şekilde bir cevap alabilirsem düzenleme ile birlikte örneğimi paylaşacağım.

Selamlar.
Sn Temre , dosyayı biraz küçültüp örnek eklersen belki yeni çağrışımlarla birlikte geri dönebilirim.
hemen hazırlıyorum Img-grin
Sn. horozufuk, ilginize teşekkür ediyorum. Dosya ektedir.

Selamlar.
Afedersiniz,
Açıklama gereği duydum... "Form2" yi açarken T09_STK.Ambar parametresini "OK" ile geçiniz Img-cray
Sn Temre bende 2007 yok 2003 e dönüştürebilirmisin ? Veya sitede bulunan arkadaşlar ekteki dosyayı 2003 e dönüştürebilirmisiniz.
Ups ! tabii ki... unuttum - kusura bakmayın; hallediyorum.
Geeeeldiii Img-grin
Dosya bozuk uyarısı alıyorum tekrar rar yapıp yeniden yüklermisin. Çok sürpriz bir dosya herhalde.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6