AccessTr.neT

Tam Versiyon: iliskilendirme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
ekteki veri tabanında urun_bilgi tablosunda ki siparis_kodunu diger tablolarda ki siparis_kodu ile ilişkilendirdim(bire bir) fakat ekleme yapmıyor bulasik tablosuna ekleme yapıp yandaki artıdan ekleme yapmaya devam edince buzdolabi tablosunda kayıt olması gerekiyor diye hata veriyor daha sonra buzdolabi tablosuna ekleme yapıyorum bu seferde bulasik tablosunda olması gerekiyor diye hata veriyor biraz ilişkilerden anlamıyorum o yüzden yapamamış olcam bir yardımcı olursanız sevinirim
(eke ilişkisiz olanı koydum siz bir el atsanız Img-grin)
ilişkilerden ziyade tablo sistemini değiştir. her ürün tipine bir tablo yuerine her ürün tipine bir grup oluştur ve ürünleri tek tabloda toparla..
hepsi tek tabloda nasıl olcak ki onu veri baglantisi yapip cagirdigimizda bir tek tablodan ayri ayri bilgi mi alcaz hem baska bir sorun da o zman tablo şişmez mi??
Şöyleki Ortak Alanları Tablolara Yazarak Oradan İlişkili Alanın kimlik numarasını aldırarak saklanır ve böylece tablonuzda şişmez...
tesekkür ederim arkadsim senden ricam bahsettigin sekilde baglayıp gönderebilir misin mümkünse