AccessTr.neT

Tam Versiyon: Web Browser Problemi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Bir Web Sitesine Access tablomda var olan alanlardan bilgi aktarıyorum...
Herşey Gayet Normal ve Çok verimli çalışıyor.
Ancak il değişince ilçeler ilçe değişince beldeler, köy ve mahalleler combobox içine yükleniyor....
kod :

<select name="ctl00$Ana$Uye_Ilce" onchange="j a v a s c r i p t : setTimeout('__doPostBack(\'ctl00$Ana$Uye_Ilce\',\'\')', 0)" id="ctl00_Ana_Uye_Ilce" *****width:120px;">

bu işlem accessde nasıl yapılacak...Konya seçilince ilçeleri ilçe seçilince mahallelernin yüklenmesi olayı nasıl gerçekleşecek...
bu sorunun en güzel cevabı Tc Kimlik Sorgulamadaki il ilçe,

önce ili gönderiyor, web sayfasındaki il yüklenip ilçe seçilebiliyor.
Web Sitesine Gönderiyorum...
Yani Web Sitesinde Aynı Tc Kimlik te olduğu Gibi ili seçince ilçenin yüklenmesi için demin yazdığım il değişince ilçenin yüklenmesini sağlayan koda çalışıyor....
Bende bu siteye ades bilgilerini aynı tc klimlikte ilçeyi girdiğimiz gibi yükleyip kaydetmek istiyorum
veri gönderdiğin web sitesini öğrenebilirmiyim,
Benim girdiğim sayfada buton click yapıldığında site filanca bilgi eksik diye uyarı verip başa döndürüyor...
Eğer click olayı değilde mesela değiştikten sonra bir süre Access sayfa yüklenene kadar kodu bekletse o sırada da sayufa yüklese ilçeleri nasıl olacak....
sn.Kural, tc kimlik örneğinde webbrowser'daki siteye il gönderdikten sonra kod sitedeki sorgulama butonuna tıklıyorum, sorgulama sonucu hatalı iletisi verse bile ilçe yüklenmiş oluyor, formdan ilçeyi gönderdiğimde de ilçe yükleniyor, il seçtikten sonra başka türlü ilçeyi yükletemedim, eğer senin veri gönderdiğin sitede il seçtikten sonra hata mesajı verdiğinde il yüklenmiş oluyorsa aynı şekilde sırasıyla ilçe, mahalle, sokak vs, bilgilerini siteye göndermeye devam et, eğer yüklemiyorsa nasıl yapıacağı hakkında hiç bir fikrim yok, tc timlik uygulamasını yaparken çok uğraştırmıştı.
Sayfalar: 1 2