AccessTr.neT

Tam Versiyon: Raporda Ölçüt
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Ekte örnek veritabanı var.ben raporuma ölçüt koymak istiyorum. Şöyleki Öğrenci ismini seçip Rapor butonuna bastığımda seçili öğrencinin raporu gelsin. Fakat Boş bırakırsam tüm öğrencilere ait kayıtların gelmesini istiyoryum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Raporun sorgusundaki kriteri kaldırdım, formdaki komut düğmesinin koduna koydum.

Kod:
Private Sub Komut2_Click()
    If IsNull(Me.AdıSoyadı) Then
        DoCmd.OpenReport "ogrenciler", acViewPreview
    Else
        DoCmd.OpenReport "ogrenciler", acViewPreview, , "AdıSoyadı='" & Me.AdıSoyadı & "'"
    End If
End Sub

İstediğiniz başka yöntemlerle de yapılabilirdi, ben bir tanesini kullandım.
sayın Seruz yardımınız için çok teşekkür ederim. Bu Ölçütü İF kullanarak raporda yapamayız mı?. ben hem RaporFormu adlı formdan bir çok rapora gitmeyi düşünüyorum hem de bir çok kriterim olacak. Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin
Raporunuzun kayıt kaynağında bulunan,
Kod:
[Forms]![RaporFormu]![AdıSoyadı]
şeklindeki kriteri
Kod:
Like [Forms]![RaporFormu]![AdıSoyadı] & "*"
olarak değiştirmeniz yeterli.
(22/04/2010, 16:07)nsahin yazdı: [ -> ]...
ben hem RaporFormu adlı formdan bir çok rapora gitmeyi düşünüyorum hem de bir çok kriterim olacak.
...

Uygulamanızı geliştirmeyi düşündüğünüz için yazmak istedim.
Rapor veya formlarınızda Öğrencinin Adı ve Soyadına göre kriterler koymak doğru değil, aynı isme sahip 2 öğrenci olduğu zaman ne yapacaksınız?

Öğrenci işlemleri için lütfen öğrenci tablosundaki kimlik alanını kullanın.
Çooook teşekkür ederim. Tam istediğim gibi olmuş. Eline sağlık