AccessTr.neT

Tam Versiyon: formdan tablodaki belli bir alana değer atamak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar herkese merhaba

Ekteki örnekte tablo2 formunda tüm alanlara değer girip "komut6" butonuna basıldığında girilen ürün adı ve rengin tablo1'deki stok miktarını bulup formdaki adetle topluyor. Buraya kadar bir problem yok. Problem buradaki toplam sonucu olan Metin7'deki değeri Tablo1'deki ilgili ürün ve rengi belirtilen stok miktarı kısmına atmak.

Örneğin kırmızı balon stok miktarı 15 ve buna Tablo2 formunu kullanarak 20 adet giriş yaptık ve toplam stok 35 oldu. Metin7'deki bu 35 değerini Tablo1'deki kırmızı balon ürünün stok kısmına 35 olarak değiştirmek istiyorum.

İlgilenen ve yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim Img-grin
Buyrun sn. yasinunal sorgu1 de düzenleme yaptım işinizi görecek mi acaba?
komut6 nın kodunu
If vbNo = MsgBox("Kaydetmek İstiyor musun?", vbInformation + vbYesNo, "Uyarı") Then
Exit Sub
End If

Dim rst As DAO.Recordset

Dim x As Integer
x = Dlookup ("[stok]", "Tablo1", "urun='" & Forms![Tablo2]!urun & "' AND renk='" & Forms![Tablo2]!renk & "'")
x = x + Me.adet
Me.Metin7 = x

Set rst = CurrentDb.OpenRecordset("select * from tablo1 where urun='" & Forms![Tablo2]!urun & "' AND renk='" & Forms![Tablo2]!renk & "'")

With rst
.Edit
!stok = x
.Update
End With

bununla değiştir
Sayın Pulletin ve Nurullah Bey

İkinizde süpersiniz tam istediğim gibi olmuş Img-grin +rep
merhaba bendede formda yazdıgım bilgileri butona tıklayınca doktorlar tablosuna kaydolsun istiyorum ama yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim!..
sayın amd. ne doktorlar tablosu anlamadım.örnek yok.hiçbirşey yok.benim eklediğim örneği kendine uylarlayabilirsin.
Sayfalar: 1 2