AccessTr.neT

Tam Versiyon: birden fazla tabloda sorgu oluşturmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar Merhaba Halay

Ortak alanları olan 2-3 adet formum var. Bunların ortak alanları arasında sorgu oluşturmak istiyorum. Bunu access'de yapmak mümkün mü? Tabloları birleştirme ile ilgili forumda birşeyler buldum fakat bunu da nasıl yapacağımı bilmiyorum.

tüm arkadaşlara iyi akşamlar Img-grin
Sn yasinunal elbette mümkün ancak örnek eklersen ve ne yapmak istediğini belirtirsen yardımcı olabiliriz. Saygılar...
Örnek nerde ? Sopa
Img-grin
Birleştirme sorgusu ile gerçekleştirebiliriz.

Örnek:
Kod:
select Adi, Soyadi from Kisiler union select Adi, Soyadi from Saticilar

Yani demek istiyoruzki: kişiler tablosundaki ad ve soyadları ile satıcılar tablosundaki ad ve soyadlarını tek sorguda birleştir alt alta getir.
Arkadaşlar örneği ekte ekledim. Örnekte 3 tabloda örnek olarak tarih alanlarına ortak olarak sorguda birleştirirsem. Geri kalan alanlarıda aynı şekilde halledebilirim.

Cüneyt hocam sizin dediğinizi de uygulayacağım. Hepinize yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Halay
Senin örneği henüz inceleme fırsatım olmadı ama buna benzer bir konuyu bugün cevaplamıştım.
O konuda 6 nolu mesajımdaki örneği inceleyebilirsin.

birden fazla tablodan tek seferde nasıl sorgu napılır
Kod:
SELECT "DIKEYISLEME2" AS ISLEM, TARIH FROM DIKEYISLEME2
UNION ALL
SELECT "DIKEYISLEME2PALET" AS ISLEM, TARIH FROM DIKEYISLEME2PALET
UNION ALL
SELECT "GUNLUKCNCISLEMERAPORLARI" AS ISLEM, TARIH FROM GUNLUKCNCISLEMERAPORLARI;
Sayfalar: 1 2