AccessTr.neT

Tam Versiyon: Çapraz sorgudaki yeni benzer sorunum var yrd. olurmusunuz
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar çok özür dileyerekten aşağıda açıklayacağım konuda yardımızı talep ediyorum şimdiden tşk. ederim

Öncelikle geçen yazdığım konunun benzeri olup sizin bana geriye dönüşte düzelttiğiniz dosyanın benzer işlemlerinin uyguladım ama sorunu çözemedim.Şöyleki
"8csorgu" adındaki çapraz sorguma tarih parametresi tanımladım ve bu sorgu neticesinde "8csRPR" raporu açılıyor bu sorgu sorgu ekranında çalışıyor ama "8csFRM" adlı formdan parametre değerlerini girdiğimde bazı parametrelerde açıyor bazılarında açmıyor ( Muhtemelen henüz veri girişi yapılmamış olduğu tarih aralığında rapora doldurma yapamıyor diye düşünüyorum ) geçenki sorunumda bununla aynıydı sayenizde bu problem giderildi . Şimdi bu problemde çözülürse çok güzel olacak ben sizlerin yaptığı sorgu alanlarına bakarak aynı işlemleri takip etmeye çalıştım ama sanırım bir yerlerde hata yaptım lütfen yardımcı olursanız sevinirim Şimdiden Tşk. ederim iyi çalışmalar
Sayın Mehmet YÖRÜK, 8csorgu adlı çapraz sorgunuzdaki tarih koşulunda problem oluştuğundan hareketle, çapraz sorgudan önce gerekli tarih aralığını alabileceğiniz bir sorguya ihtiyaç olduğunu düşünerek, Sorgu1 adlı sorguyu oluşturdum. Artık Çapraz sorgunuz doğrudan tablolardan değil Sorgu1'den verileri almakta, bilgilerin eksik veya tam gelip gelmediğini siz kontrol edin lütfen. Saygılarımla
Sayın Mehmet Yörük
ercan beye ek olarak ,birde sizin şu tablolar ve ilişkiler benim pek hoşuma gitmedi,tekrar gözden geçirin,örneğin dönem olarak girdiğiniz verileri niye öyle AĞUSTOS - 2013 gibi giriyorsunuzki, bunu siz yıl olarak ve ay olarak ayrı ayrı alan girseniz daha iyi olmazmı bence tekrar şu tabloları bir daha düzenleyin,iş burda bitiyor zaten gerisi kolay iki tarih aldırma,vb olaylar basit işler ,sonunda hata almayacağınız güzel bir tablo yaparak birbirleri ile ilişkilendirmelisiniz,bu konuda acces derslerini ve diğer örnekleri ve ölümcül hatalar isimli örnek ve mesajları kontrol edin,takıldığınız yerde sadece sorunlu yerleri örnek olarak ekleyerek soru olarak tekrar sorun cevaplayalım yardım edelim,birde örneklerinizde gerçek kişi bilgilerini silin veya mutlaka değiştirin kolay gelsin
Hocam noktayı koydunuz..Katılıyorum.Saygılarımla...