AccessTr.neT

Tam Versiyon: Makro ile metin dosyası kaydetme(") işaretsiz.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba,
exelde bir sayfayı unicodetext olarak kaydettiğim zamman satır başına ve satır sonuna(") çift tırnakl işareti koyuyor bunu koymamaısnı nasıl sağlayabilirm.
Amacım Excel deki bilgileri makro kullanarak tırnak işareti olmaksınız düz metin olarak saklamak.

Konu ile ilgili örnek dosya ekledim. Farklı kaydet diyip unicode seçince sorunsuz bir şekilde tırnak işaretsiz kaydediyor ancak,
makro ile kaydetmek isteyince tırnaklar oluşuyor..

yardım lütfen
Sn:hasankorkmaz45
İlk olarak eklemiş olduğun örneği Winrar ile sıkıştırarak ekle birde sorunu biraz açarmısın yani Excel sayfasındaki verileri Text dosyası olarakmı kaydetmek istiyorsunuz bunları biraz daha belirtirseniz iyi olur.
Merhaba,
İlgili örnekteki sayfadayken farklı kaydet unicode text *.txt şeçtiğimde doysa içerisindeki satırlara keleme yapılmazsızn olduğu gbi satır satır verileri kaydediyor
Hasan KORKMAZ
Abdullah Genç
vb. gibi
Makro aracılığı ile kaydettiğimde metin belgesine " ekliyor
"Hasan KOKRMAZ"
"Abdullah Genç" gibi..
Eklemiş olduğun örnekte ben macro göremedim yaptığın macrolu çalışmanı gönder bakalım nerede hata var.
ekledim.
zaten öyle ahım şahım makro ok,
sadece saveas makrosu var..(makro1)
Bu tür kayıt için makroya gerek yok zaten Kaydet/Kayıt türü/Unikode Metin seçerek yapılabiliyor buradaki amacını biraz açabilirmisin? Eğer verilerinizi bir datatda saklıyacaksanız o zaman Access kullanın derim
Sayfalar: 1 2