AccessTr.neT

Tam Versiyon: Hesaplatma ve başka tabloya update
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Bu database de YAPMAK İSTEDİKLERİM: Çalışanların yaptıkları adete göre fiyatlandırma yapıp bir cari hesap oluşturma. YAPAMADIKLARIM; 1. F_HAREKETLER formundan biligi girişi sırasında adetle fiyatı çarpıp tutarı bulma (Formda adet sahasının olayına çıkışta Tutar=Adet*Birimfiyat yazmama rağmen başaramadım) 2. Bulunan tutarı aynı anda T_CALISANLAR tablosundaki ilgili kişinin toplam alacağı sahasına toplama yapma.
Ekteki dosya ile yardımcı olursanız sevinirim.
İlginize teşekkürler....

Atilla DİZDAR
Img-grinHalay
sayın puletin;
yeni kayıt yapıyorum xvchgdfh adına fakat toplamıyor. aynı zamanda daha önceden yapılmış kayıtlardaki adı soyadı kısmını değiştiriyorum normalde eski isimden düşüp yeni isme eklemesi lazım ama yapmıyor....
Toplamları Sorgu Kullanarak aldım bölesi daha sağlıklı.
Sayın Yetkili Sorgu kullanarak yapılan, sanırım sorunsuz çalışıyor. İlginize çok teşekkür ederim. Database e birde ödeme tablosu ekledim ve sizden aldığım taktikle sorguya ödeme tablosunu da ekleyince hem alacak hemde ödenen sahaları güncelleniyor. Ancak aklıma bir soru takıldı. Hareketlerin sayısı çok fazla olursa örneğin 500.000 vaya daha fazla sorgu hızlı çalışır mı? Birde Ödeme yapılırken fazla ödeme yapmamak için ödeme yapılan kişinin kalan alacağını aynı anda nasıl görebilirim? Ekte ödenen tablolu database var, fırsat bulur ilgilenirseniz çok teşekkürler...

Atilla DİZDAR
Dediğiniz şekilde ödemelere göre kişiye göre Kalan ı hesaplıyo