AccessTr.neT

Tam Versiyon: gelen siparişleri birleştirme hk. yardım
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
İyi günler sorunum tablodan sorgu oluşmayla ilgili;

Aynı renkte verilen kutu siparişleri, adet siparişleri ve kg siparişlerini sadece kg cinsine 3 farklı sorgularda çevirdim fakat birleştirmek istiyorum.
aynı iplik cinsini birleştirmek istiyorum. farklı ise alt alta görmek istiyorum.

Gruplandırmada kriterinde öncelik renklere de sonra İplik çeşitleri..

Kutu Siparişi
Renk---Kg ---İplik
13---95----tek
77---50---tek
44---80---çitf

Adet siparişi
Renk---KG--iplik
13----20---çift
77----35---tek

KG siparişi
Renk---KG--iplik
13---30---tek
77---13---tek

İstediğim:

Toplam Siparişleri
Renk Kg--İplik
13---125--tek
13---20--çift
77---98--tek
44---80--çift
Şöyle bir sorgu işinizi görür sanırım.
Örnek dosya gönderseydiniz daha kolay yardımcı olabilirdik.
Çünkü örneğiniz olmadığı için deneme şansım olmadı.

Kod:
Select Renk, Sum(Kg), iplik Group By Renk, iplik
Merhaba,
Ekte örnek dosyayı gönderiyorum.
yazmış olduğunuz kodu denedim olmadı.
Access 2007 olarak gönderdiğiniz için maalesef açamıyorum.
Lütfen Access 2002 - 2003 formatında tekrar gönderin.
Merhaba,
Öncelikle Sorguda; Sipariş Durumu "Boyanacak" Olan siparişler için,

Adet olarak siparişler
KG olarak siparişler
Kutu olarak siparişler
başlıkları altında boyanacak siparişleri gruplandırdım.

Daha sonra aşağıdaki sorgularda, renge ve iplik cinsine göre birleştirerek gruplandırdım.

Renge göre toplam KG bulmaAdet
Renge göre toplam KG bulmaKG
Renge göre toplam KG bulmaKutu

Asıl istediğim bu farklı farklı 3 sorguyu tek sorguda birleştirmek ve hepsini aynı anda görmek istiyorum.

Aynı renkteki iplikler aynı iplik cinsi ise birleştirmek istiyorum. Farklı ise alt alta görmek istiyorum.
Yeni bir sorgu oluşturup Sql deyimine ;

Kod:
(SELECT [Adet olarak Siparişler].[Müşteri Adı] AS MüşteriAd, [Adet olarak Siparişler].[Renk No] AS RenkNO, [Adet olarak Siparişler].[Sipariş Miktarı] AS SiparişMiktari, [Adet olarak Siparişler].Paketleme AS PaketlemeTuru, [Adet olarak Siparişler].[İplik Cinsi] AS IplikCinsi, [Adet olarak Siparişler].[Sipariş Durumu] AS SiparişDurumu, [Adet olarak Siparişler].[Boyanacak KG Kaşılığı Adet] AS Adet
FROM [Adet olarak Siparişler])
UNION
(SELECT [KG olarak Siparişler].[Müşteri Adı] AS MüşteriAd, [KG olarak Siparişler].[Renk No] AS RenkNO, [KG olarak Siparişler].[Sipariş Miktarı] AS SiparişMiktari, [KG olarak Siparişler].Paketleme AS PaketlemeTuru, [KG olarak Siparişler].[İplik Cinsi] AS IplikCinsi, [KG olarak Siparişler].[Sipariş Durumu] AS SiparişDurumu, [KG olarak Siparişler].[Boyanacak KG Kaşılığı] AS Adet
FROM [KG olarak Siparişler])
UNION (SELECT [Kutu olarak Siparişler].[Müşteri Adı] AS MüşteriAd, [Kutu olarak Siparişler].[Renk No] AS RenkNO, [Kutu olarak Siparişler].[Sipariş Miktarı] AS SiparişMiktari, [Kutu olarak Siparişler].Paketleme AS PaketlemeTuru, [Kutu olarak Siparişler].[İplik Cinsi] AS IplikCinsi, [Kutu olarak Siparişler].[Sipariş Durumu] AS SiparişDurumu, [Kutu olarak Siparişler].[Boyanacak KG Kaşılığı Kutu] AS Adet
FROM [Kutu olarak Siparişler]);
Sayfalar: 1 2