AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formüllü Metin Kutusuna Manuel Sayı Girilmesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar merhaba
Daha önce Seruz Ustanın da yardımı ile hazırladığımız çalışmada takıldım.
sormak istediğim şu formülle değer oluşturduğum bir metin kutusu fakat ben bu metin kutusuna manuel olarak ta değer girmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Metin Kutusunda formül varsa direkt elle veri giremezsiniz.
Bunu yapmaktaki amacınızı söylerseniz farklı yöntemler bulabiliriz.
Mesela; Forma, etiketi "Ben değeri elle girmek istiyorum" olan bir bir metin kutusu daha ilave edip, formüllü olan metin kutusunda IIF ile öncelikle bu metin kutusu kontrol edilip değer varsa onu alması yoksa formülü uygulaması sağlanabilir.
Ya da bu formüllü alanın tabloda bir alanda saklanması sağlanır, formüllü metin kutusundan formül kaldırılıp tablodaki alana bağlanır, formüller vb'de diğer metin kutularının after update olayına yazılır, böylece istenirse ilgili metin kutusuna elle değer girilmesi veya sonucun değiştirilmesi sağlanabilir.
Usta hakkını helal et her mesajımda ilk sen koşuyorsun yardıma.
evet soylediğin şekilde yaptım ama boyle birşeyi sunun için istedim: ben bunu rapor olarak da çıktı alıcam ama raporda elle girdiğimde değer varsa formüllü olan görünmesin yada tam tersi.
Bir örnekle yardımcı olursan sevinirim Usta
Teşekkürler
Formda yukarıda bahsettiğim hangi yöntemi kullanıyorsan, aynı şekilde raporda da kullanabilirsin.

Not: Yazmayı unutmuşum ancak 1. yöntemde elle girilen değerin tabloda da saklanması gerektiğini hatırlatayım.
Ustam yüreğine sağlık
soylediğin 2. şekil ile yaptım oldu teşekkürler
Bahsettiğim formüllü sonucun tabloda saklandığı ikinci yöntemde, raporda direkt o alanı yazdırman yeterli olur zaten. Başka bir şey yapmana gerek yok.

Alıntı:Bir örnekle yardımcı olursan sevinirim
Sana örnek yapabilmem için, boş bir mdb yaratmam, yeni tablo ve alanlar oluşturmam, içine veri girmem ve sonrada 2 yöntemi de sana göstermem için kafama göre formül düşünüp, 2 ayrı form tasarlamam ve uygulamam lazım. Ha ayrıca bir de rapor yapmalıyım.

Sence bunları ben mi yapmalıyım yoksa sen mi?
Rica ederim, kolay gelsin.

Ben mesajımı yazarken sen yapmışsın zaten.
Neyse, mesajda yazdıklarım sadece senin için değil, bu şekilde örnek göndermeden cevap bekleyen tüm üyeler için geçerlidir.
Size yardımcı olabilmemiz için önce siz bize yardımcı olun.
Sayfalar: 1 2