AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorguda hepsini listelesin.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhabalar;
sorgulamada bir türlü çözemediğim sorunum var, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

girmiş olduğum tarih aralığına göre sorguyu çalıştırıp, bu tarih aralığında görev yapmamış olsa bile araç plakalarını değer boşta olsa listelemesi. benim yapmış olduğum sorguda ise göreve gitmemiş olan araca ait bilgileri boşta olsa vermiyor.
aşağıdaki gibi sorgu sonucunu nasıl elde ederim?
örnek:
tarih aralığı: 01.09.2009 ile 30.09.2009

PLAKA CİNSİ TİPİ TOP.KM. YAKIT (LT.)
01 OTOMOBİL MERCEDES E200 574 91
02 MİNİBÜS PEUGEOT 230 53
03 OTOBÜS MERCEDES 0403 30 5
04 MİNİBÜS FORD TRANSİT T15 0 0
Sn. gogoli01,

Örnek dosya ve veri olmadan bu sorunu görebilmek ve dolayısıyla çözebilmek mümkün değil.
Lütfen örnek dosya gönderin.
sayın seruz çok hızlısınız. konuyu düzenleyip eklentileri yüklerken cevabı yazmışsınız bile. mesajda örneği gönderdim. sağolun.
Sorgudaki KM ifadesini

KM: Topla(nz([TOPLAM_KM];0))

yakıt ifadesini de

YAKIT: Topla(nz([ALINAN_YAKIT];0))

yaparsanız toplamlar "null" olsa da "0" olarak gelecektir. Ancaaak, hiçbir tarih bilgisi olmadığı, yakıt alma eylemi olmayan bir işlemi nasıl tarihe göre sorgulayacaksınız? Veriye diyorsunuz ki

"Sıkı dur, sana bir soru soracağım, falan tarihte nerden ne kadar benzin aldın?"

Veri de cevap veriyor:
"Ben o tarihlerde hiç benzin almadım"

Doğal olarak da o tarih aralığı veriyi ilgilendirmiyor.
ÖRNEK TABLONUZU İNCELEDİM
İLİŞKİLER BÖLÜMÜNE DİKKAT EDİN
ÖZELLİKLE VERİ TÜRLERİNE
Sn sessizvederinden öncelikle sitemize hoşgeldiniz. Forum kuralları gereği mesajınızın tamamını büyük harflerle yazmayalım. Saygılar..
Sayfalar: 1 2