AccessTr.neT

Tam Versiyon: birden fazla kriterde filtreleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba Arkadaşlar,

ekte minik bir kütüphane kaydı uygulaması var. Problemim; sorgu formundaki kriterlere göre kayıtların alt forma listelenmesi sağlayamadım. altformdaki şekilde, listeleme sırasında alanlar birleştirilerek metin dizisi şeklinde gelecek.

desteğiniz için şimdiden teşekkürler
AltForm değilde Liste Kutusu ile bir örnek yaptım ve ekledim.

Forumdaki Access dersleri bölümünü lütfen inceleyin.
Konuyla ilgili aşağıdaki konuları inceleyebilirsiniz.

Aktif Arama - Formdaki Kritere Göre Başka Formda Kayıt Bulmak Video Ders - 1

Form Üzerinden Veri Arama

Formda arama yapmak

Çoklu Seçimli Filtre

Pratik filtreleme

Formlarda kayıt arama ve filtreleme ile ilgili daha fazla bilgi için forumda arama yapabilirsiniz.
formları oluştururken veri kaynağını yazarken bir sorgu ile yada tablonun kendisine bağlayarak oluşturmalısınız. ekli dosyada gereken değişikliği yaptım bir kontrol edin.
Yanıtlarınız için teşekkür ederim.
Sayın Seruz, liste kutusu örneğinde alanların birleştirilip tek bir metin alanında gösterilmesini yapamadım. Böyle olmasının sebebi, oluşacak raporun bu şekilde çıktısının istenmesi.

Sayın Göçebe, sorgulamada örneğin adı "Meh" içerenleri sorgulmayı yapamadım. Mutlaka Mehmet yazmak gerekli. Ayrıca, altformda listelenen kayıtlardaki metinde aranan kriter kelimeleri renkli yapabilir miyiz. Yani bu kayıtta aranan kelime işte bu gibi. teşekkürler
Alanların birleştirilmiş hali ektedir.

Geçen sefer yazmayı unutmuşum, arama formunda kitap adına göre arama eklememişsiniz ayrıca "Yayın Türü" diye bir alan var ancak bunun tablodaki hangi alan olduğunu anlamadığım için onu aramaya eklemedim.
Olayın mantığını anladıysanız, kendiniz eklersiniz.