AccessTr.neT

Tam Versiyon: Format Fonksiyonu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Hocam Sorum Bakım Formu İçinde ilkcakisa adlı metin kutusuna aktardığım tarihin yılı kısmını nasıl silebilirim. Format Fonksiyonuyla denedim fakat mevcut formda her hangibir sonuç alamadım.Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
Sayın serkandiker;
Örneğinizin hazırlanmış hali ektedir.
Kolaygelsin
Sayın Aykay
Sanırım gözünüzden kaçtı ama sayın diker "Yıl kısmını nasıl silebilirim" demiş. Yani tam tersi

Yukardaki tarihi girdiğiniz "ilkcalistirmatar" metin kutusunun güncelleme sonrasında olay yordamını şu şekilde düzeltiniz:

Kod:
Private Sub ilkcalistirmatar_AfterUpdate()
Dim a, b, c, d
Dim MyResult, MyDate

metin = ilkcalistirmatar.Value

a = Day(ilkcalistirmatar)
b = Month(ilkcalistirmatar)
c = Format(a, "00")
d = Format(b, "00")

Me.ilkcalkisa = c & "." & d

MyDate = ilkcalistirmatar.Value
MyResult = Format(MyDate, "mm/dd")
ilkcalkisa.Value = MyResult

End Sub

Daha sonra "ilkcalkisa" isimli metin kutusunun tablo ile ilişkisini siliniz. Buradaki verinin tabloya kaydedilmesine gerek yok, çünkü anlık bir veridir. Bu metin kutusu ilşkisiz olsun.
Daha sonra kayıt değiştiğinde de alanın doğru veriyi göstermesi için yukardaki kodları formun "geçerli olduğunda" olayına da yerleştirin.

Kolay gelsin. Yapamazsanız yazın, örnek üzerinde yapayım...
Hocam yardımınız için çok teşekkür ederim.Sorunu hallettim.Vakit ayırdığınız ve ilginiz için size minettarım...
bence sorun sadece tabloda ilkcakisa adlı alanın tipi metin olarak değiştirilirse
ve formun current olayına da
ilkcalkisa.Value = Format(Me.ilkcalistirmatar, "dd/mm") bu yazılırsa sorun zaten çözülür
TeşekkürleR Eşref, Onu da düşündüm ama sanırım beceremedimImg-grin) Ben de bildiğim gibi yaptım. Önce nasıl olsa o kutuda tarih var, formatı ona kullanayım dedim ama kafam karıştı biraz. Ben de böyle yaptım..
Sonuçta en iyi yol bildiğin yoldur di mi?