AccessTr.neT

Tam Versiyon: arayan tlf noyu göster
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar,
Geçmişte bir carihesabıma eklemek için telefonla arayan kişinin ismini userformda görmek için bir arayış içine girdim, malesef bir türlü sonuç elde edemedim, netten bulduğum 1 prğ'mı buraya ekliyorum, ilgili arkadaş bayaa bir uğraşıp yapmış, malesef ben çalıştıramadım, dahası artık o eski modemler kulanılmıyor biliyorsunuz, yeni ADSL modemler için böyle bir uygulama yapılabilirmi?
İyi çalışmalar
Sayın akd,

Eski Modemler çevirmeli ağ mantığıyla çalıştığı için telefon olarakta kullanılıyor ve arayankişi bilgisini alabilirdiniz,

Yeni nesil ADSL modem için böyle bir durum söz konusu olamaz, farklı bir band kullanıp ayrı bil dalgadan haberleşiyorlar,

siz, tablonuz da kayıtlı olan bir ismin, karşılık gelen telefon numarası aradığında isim olarak kimin aradığını görmek istiyorsunuz,

Tabiki bir donanım kullanmak zorundasın, benim sana tavsiyem, aşağıdaki cihazla bu kolaylıkla yapabilirsin,
[Resim: cidshow.jpg]

Usb Caller id Cihazı (2 hatlı) 65 $ (4 hatlı) 90 $
Bu ürün telefondan sipariş alan tüm yazılımlar için kullanılabilir.
Not : ürün yeni güncellenmiştir.paralelinde modem veya pos cihazıda çalışsa sorunsuz ve hızlı bir şekilde numara yakalar piyasadaki muhadiller'de spliter'a girmeden paralel çekmeniz gerekir bu üründe bu sorunu yaşamazsınız ürün 2 yıl garantilidir.(bire bir değişim)
* Ürün'le beraber gelen cd'deki yazılım sayesinde 10 sn.'de cihaza şirketinizin adını verebilirsiniz.(usb'ye takılınca çıkan isim'i siz belirliyebilirsiniz.)
* Türkiyedeki heryerde sorunsuz bir şekilde numara yakalar
* Cihaza üretim tarihi tanımlıyarak garanti takibi yapabilirsiniz.
* Cihaz tak ve çalıştırdır.(kurulum yapmanıza gerek yok, karmaşık sürücü yükleme işlemlerinden kurtulabilirsiniz.)
* Ürün için tüm yazılımlarda çalışacak sample kodları ve çok basit hazırlanmış uygulamalar mevcut.(Visual Basic 6,Visual C++ 6,Delphi 6,T-SQL,ASP, VBScript,ASP.NET, VB,ASP.NET, C# v.s)
pc man harikasın valla , ama artıkbiliyorsunuz ki telefonlar arayan no'yu gösteriyor telefon no sundan arama kusutusuna yazılarak ta bulunabilir belki biraz manuel ama masrafsız olur bu yöntem deImg-grin

kolay gelsin sayın pcman...
Verdiğiniz bilgiden dolayı, çok teşekkürlerimi sunarım sayın pcman.
teşekkürler pcman
eski modemleri nasıl dizüstü bilgisayara bağlayabiliriz
masaüstü bilgisayara eski fax modem takıp telefon girişi sağlayarak yapılabilir belki ama dizüstü bilgisayarlar için çözüm yolu nedir
(29/06/2009, 08:59)pcman yazdı: [ -> ]* Ürün için tüm yazılımlarda çalışacak sample kodları ve çok basit hazırlanmış uygulamalar mevcut.(Visual Basic 6,Visual C++ 6,Delphi 6,T-SQL,ASP, VBScript,ASP.NET, VB,ASP.NET, C# v.s)

sayın pcman, bahsettiğiniz yazılım acccess içinde geçerli mi? öyle ise
bu yazılımları nereden ve nasıl temin edeceğiz daha türkçesi;
bu aleti (temin ettim ) kendi yazılımlarımızda nasıl kullanacağız

teşekkür ederim şimdiden...

kolay gelsinImg-grin
Sayfalar: 1 2