AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sıralattırmada metod
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar kolay gelsin, cevap vereceklere şimdiden teşekkürler...

Raporda bir biriyle ilişkili kayıtları sıralattırmak istetiğimde, sıralama mantık doğrultusunda olması gerektiği gibi oluyor, yani; eşi,kendisi, kızı, oğlu gibi...

Ancak ben böyle istemiyorum, yani içinden seçim yapmak istiyorum, sıralattırırken kendi seçtiğimin ilk önce başlaması mümkün mü? Yani; kendisi, eşi, kızı, oğlu gibi... Kod veya başka bir şekilde olabilir...

Kolay gelsin..
aşağıdaki linkte bulunan örneği inceleyiniz.

https://accesstr.net/konu-tablodaki-veri...istir.html
Sayın sledgeab vermiş olduğunuz linkte hazırlanmış uygulamaya baktım. Kayıtlar istenilen yere taşınıyor, benim sıkıntımda tamda böyle bir sıkıntıydı zate...

Ancak bir kayıt var. Alt tablosunda o kayda bağlı 5 kayıt var. Ancak bu birbirine bağlı kayıtlardan yüzlerce var. Rapor al dediğimizde o yüzlerce kayıtlar kendisine bağlı kayıtlarla beraber raporda gözüküyor, ancak sıralı değil, bu metod oraya düğmesiz varsayılan olarak nasıl uygulanır?

Kaydı aşağıya yukarıya taşı şeklinde değilde, Mesela "kendisi" sıra başı olarak diğerlerinin sıralanması münkün mü?

İlginiz için teşekkür ederim.
Sn. danke,

Örnek dosya eklerseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.
Sn. danke

Son durum nedir?
Sorunu çözebildiniz mi?
Örnek gönderecek misiniz?
Konuyu kapatacak mıyız?
Sayın Seruz geçiktiğim için kusura bakmayın, ayrıca sorunumun çözümünü bulamadım.

Örnek yazı ekinde, problemim örnekteki gibi yüzlerce kayıt var, her kayıta bağlı 3 er 5 er kayıt var bunlar mantık sırasına göre annesi, babası, eşi, kendisi şeklinde sıralanmaya devam ediyor,

Ben ise o değerleri sıralamaya varsayılan olarak müdahale etmek istiyorum. İlgilenen herkese teşekkürler.
Sayfalar: 1 2