AccessTr.neT

Tam Versiyon: combobox nedir? nasıl yapabilirim?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sn Hocalarım combobox olayını açıklamalarda ve örneklerde görüyorum ancak tam anlamıyla nasıl yapıldığını ne işe yaradığını kavrayamadım.Kod yazmadan accessin kendisi yapıyor mu? Bana bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum.. Bu sitede emeği geçen herkese teşekkürler...
syn:benremix
combobox= açılan kutu demek,ve hemen hemen her örnek içinde vardır ve otomatik olarak formu tasarım görünümünde açtığın zaman solda bulunan araçlar kutusundan seçerek otomatik yapabilirsin veya metin kutusunu sağ klik yaparak değiştir seçerek açılan kutuya çevirebilirsin,,ayrıca içine verileri değer olarak veya belili bir yerden(tablodan veya sorgudan atama yapabilirsin)..vs vs..Lol
Çok teşekkür ederim.. Şuna açılan kutu deselerdi bu konuyu açmazdım. Cahilliğime verin.Birde süzgeç dedikleri farklı bir şeymi?
süzgeç=süzmekten gelir,belli özellik ve belli değerleri ayırmak,filitreden geçirmek,...ten gelir,Img-grin bu arada çay süzgecide vardır,çayın tortusunu çaydan ayırmaya yarar Img-grin
tabi bunlar şaka Lol
şimde şöyle düşünün yaklaşık 100 tane isimlerin bulundugu tablomuz,listemiz var ve biz bu tablodan,listeden bazı kriterlere göre veri almak,veri göstermek bazı isimleri süzmek ,(Adı Ahmet olan müşterileri listelemek istiyorum) istiyoruz,bunu sorgu yardımı ile yapabiliyoruz,bu konuda formumuzda çok örnek var,süzmek,filitrelemek veya arama adı altında arama yaparsanız mutlaka bir örnek bulursunuz,eğer istiyorsanız ve yapamıyorsanız örneğinizi gönderin üzerinde küçük örnek yaparak ekleyelim,umarım anlatabilmişimdir,kolay gelsin
Sn Hocam ilginize teşekkür ederim. Bilgisayar terimlerinde biraz eksiğim var sözkonusu süzmeyi ve sorguları yapabiliyorum. Fakat bazı örneklerde süzgeç koyarız dediğinde farklı bir şeymiş algıladım. Esas sorunum şu; Yeni program yapacağım, arayüz hazırlarken açılışta kullanıcı şifresi soracak, kullanıcı yetkisi dahilindeki form veya raporları açabilecek tasarım yapamayacak, Arayüzde ilgili form ve raporlara geçebilecek 2 veya 3 aşamalı liste ve butonlardan oluşacak. Bunula ilgili değişik örnekler var. Şimdi tabloları hazırlıyorum. Arayüz aşamasına gelince yardımlarınız talep edeceğim. Saygılar....