AccessTr.neT

Tam Versiyon: Açılan kutuya gelen veriler Listeye sayı olarak kaydediliyor.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
[attachment=3495]

Merhaba;

Ekteki dosyada, açılan kutulara gelen verilerin liste adlı tabloya kaydedilmesi gerekiyor.

Açılan kutulardan seçim yaptığımda, liste adlı tabloya Metin olarak değil de sayı olarak kayıt yapıyor.

Açılan kutulardan seçtiğim verilerin liste adlı tabloya METİN olarak kaydedilmesi için neler yapılabilir?

Şimdiden teşekkürler.
Örneğiniz bende sorun çıkardı ama söyleyebileceğim, açılan kutularınızın özelliklerinden bağlı sütun (Bende ingilizce Bound Column) özelliğini 2 yapın.
(03/06/2009, 19:21)mesudi yazdı: [ -> ]Örneğiniz bende sorun çıkardı ama söyleyebileceğim, açılan kutularınızın özelliklerinden bağlı sütun (Bende ingilizce Bound Column) özelliğini 2 yapın.

İlişkili sütunu 2 yaptığımda, bu kez diğer açılan kutulara veriler gelmiyor.
Sayın ismailküçükşengün;

İyi akşamlar. İstediğin aşağıdaki gibi mi?
(03/06/2009, 19:42)assenucler yazdı: [ -> ]Sayın ismailküçükşengün;

İyi akşamlar. İstediğin aşağıdaki gibi mi?

Sayın assenucler;

Teşekkürler.

Fakat nerde değişiklik yaptığınızı açıklayabilir misiniz?

Çünkü bu örneği asıl çalışmama uygularken gerekli olacak.

Selamlar.
Tabloda değişiklik yapmışsınız.

Liste adlı tablomdan liste sorgu adlı sorguya veriler geliyor. Sorguyu açtığımda da sorun yok.

Fakat icraları bulunduğu Forma, (liste sorgudan veri alıyor) maalesef bu üç veri yine sayı olarak geliyor.

Bana göre kaydederken sayı olarak değil de, metin olarak kaydedebilirsek, sorun ortadan kalkacak.

Teşekkürler.
Sayın ismailküçükşengün;

İyi akşamlar.

1- Önce tablolar arasındaki ilişkileri sildim.
2- Liste tablosu tasarımı görünümüne geçtim, metin alanı veri türünden Arama Sihirbazı yardımıyla diğer tablolarla bağlantısını kurdum. Diğer metin alanları için de aynı işlemi yineledim. Sütun sayısını 2, sütun genişliğini 0cm;4cm yaptım.
3- Diğer tablolarda da aynı işlemi yineledim.
4- Tablo ilişkilerini yeniden kurdum.

Mevcut Access bilgime göre size ancak bu kadar açıklama yapabildim.
İnşaallah yardımcı olabilmişimdir...

Selam ve sevgiler.
Sayfalar: 1 2