AccessTr.neT

Tam Versiyon: Animasyonlu menü yardımı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar,

Accesstr.net ten temin ettiğim animasyonlu menü örneğini kendi çalışmama dahil etmeye çalıştım, fakat problem ile karşılaştım.
Animasyonlu menüde form açtırmak ve kapatmak işlemlerini yaptırdım, ama calışanlar formunu açtığımda hata veriyor ve çözemedim. Bu hatayı engelleme konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
iyi çalışmalar.
Sayın yoğuz
Aynı soru gene aynı iddiayla (yanii bu siteden temin ettim) şeklinde bir başka forumda daha var.

Sorun nerden aldığınız da değil ama hani sanki aldatılıyormuşuz hissine kapılıyorum.
Merhaba sayın bilgisayarcı,

Öncelikle Access forumlarına burada olduğu gibi birçok arkadaşımızın üye olduğunu düşünüyor ve görüyorum. (Bu ve bunun gibi sayılı forum var.)

Yaklaşık 1-1.5 yıl kadar genel olarak zorunlu sebeplerden pc ile yakınlığım olmadı. Bu sebeple uzak kaldım bazı forumlarda aktiflik olmadığından yeniden üyelikler aldım vs.

Emeğini paylaşan arkadaşlar bahsettiğim örneği yukarıdada belirttiğim gibi şu anda olduğu gibi birçok forumda paylaşmışlardır ve bende bu paylaşım olan örneğin orjinalini ekliyorum. Buradaki formun yapılış tarihine bakarsanız değişiklik olup olmadığın görürsünüz.

Not : Aynı olarak değerlendirdiğiniz soruyu haklısınız 1 hafta önce başka forumda sormuştum ve sizde takip ettiğiniz üzere sorunuma cevap verilmedi.! Bu sebeple lütfen bu tür ithamlar değerlendirmeyelim..

Saygılar..
Sayın Yoğuz
Bahsi geçen örnek bana aittir. Animasyonlu buton örneği dediğiniz örnek tamamen bana aittir. Img-grin
Hatta o animasyon resimlerini bu sitenin eski halindeki panellerdeki resimler olarak site admininden almıştım. (Siyah renge o zaman da kızıyordum ama orjinali oydu. Sonradan sözümüzü dinleyip şimdiki renkleri haline getirdi)

Örnek bana ait. Ben de bu örneği sadece ve sadece bu forumda paylaştım.

Bilgim haricinde başka bir yerde yayınlanmışsa öğrenmek isterim.
Sn Bilgisayarcı bu ve diğer örnekleriniz gibi ve sizin gibi değerli diğer dostların örnekleri gibi birçok örnekleri geçmiş dönemde arşivime almıştım. yalnız bu örneği bahsi gecen forumdada görmüştüm maalesef..

Neyse soruma kaldığım yerden devam edeyim, sizin animasyonlu menü örneğinizi izin verirseniz çalışmamda kullanmak istiyorum. Ama çalışmama uygulayamadım, yardımcı olursanız sevinirim.Az

saygılar.
Formun adı bile FAccesstrNet iken excel.web'e sburdan almıştım demek. sonra buraya gelip gene burdan almıştım demek.... Img-grin

HERNEYSE

Çözüm
MouseClick diye bi fonksiyon var. Oraya tıkladığın CONTrol geliyor.
Adına göre select case'e girer. Hangisini istiyorsan ordaki case içine gir istediğin fonksiyonu yaz.

Kod:
Private Function MouseClick(ctl As Label)
  Dim s As String
  Select Case ctl.Name
    Case "lbl1"
            s = "Ana Sayfa"
    Case "lbl2"
            s = "Arama"
    Case "lbl3"
            s = "Üye Listesi"
    Case "lbl4"
            s = "Takvim"
    Case "lbl5"
            s = "Yardım"